Eesti uudised

Marko Pomerants napsab siseministri- ja Jürgen Ligi rahandusministri portfelli 

Eve Heinla, 4. juuni 2009, 00:00
Marko Pomerants Mati Hiis
Isamaa ja Res Publica Liit ning Reformierakond nimetasid eile oma ministrikandidaadid. Siseministriks saab Marko Pomerants (vasakul) ja rahandusministriks Jürgen Ligi. Kummalgi mehel pole see esimene kord ministritoolile istuda. Marko Pomerants oli 2003–2005 Juhan Partsi valitsuses sotsiaalminister, Jürgen Ligi 2005.–2007. aastani Andrus Ansipi valitsuses kaitseminister.

Ligi lõi mõne nädala eest avalikkuse kihama sellega, et soovitas end "kellelgi Kallel" ennast põlema panna. Kui ajakirjanik Kalle Muuli raadiosaates parlamendile suveks palgata puhkust soovitas, võrdles riigikogulane Ligi teda oma blogis nakatunud raipe või vammi täis majaga, mis tuleks põlema panna. Kaitseministrina toetas ta üleminekut palgaarmeele.

Kui Pomerants oli sotsiaalminister, avalikustas tollane peaminister Parts Res Publica volikogu koosolekul tema telefoninumbri, mille omakorda edastasid üldsusele kaks telekanalit. "Ega sellest nüüd midagi hullu ka ei juhtunud," on Pomerants öelnud, et helistajate hulgas oli ka naljategijaid. "Oli lihtsalt kikutamist ja kõkutamist tüdrukute või poiste poolt." Parts olevat öelnud, et Pomerants aitab – niisiis helistas talle ka inimene, kes ei saanud baari sisse, ning lootis ministri abile. Ajakirjandus on veel lahanud tema kaalumuresid. Poole aasta eest kirjutas Õhtuleht, kuidas 186 sentimeetri pikkune Pomerants kaalus ministrina 119 kilo, mullu sügisel 103,5. Aeg näitab, kas Pomerants uuesti ministritoolile istudes jälle kosuma hakkab.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee