Maailm

Venemaal sulges isa väikese tütre aastateks koerte ja kassidega ühte tuppa (19)

Aadu Hiietamm, 30. mai 2009 00:00
USKUMATU: Viieaastane Nataša kasvas kaks ja pool viimast aastat koerte ja kasside keskel ning omandas nende kombed. Foto: AFP/Scanpix
Anonüümne telefonikõne juhatas Ida-Siberi Tšita linna alaealiste asjade inspektorid kolmetoalisesse korterisse, mille ühes toas hoiti viieaastast Natašat koos viie koera ja nelja kassiga. Räpastes riietes tüdruk haukus rääkimise asemel ja sõi koera kombel, teatab Vene ajakirjandus.

Kui alaealiste asjade inspektorid anonüümses telefonikõnes juhatatud korteri juurde jõudsid, siis keegi neile ust ei avanud. Inspektorid kuulsid naabritelt, et neile huvi pakkuvas korteris elab tõepoolest väike tüdruk koos isa, vanaema, vanaisa, tädi ja onuga. Samuti elavad samas korteris koerad ja kassid. Naabrid lisasid, et tüdrukut hoitakse millegi pärast toas ja et õues pole nad teda väga kaua näinud.

Inspektorid jäid korteri ukse taha valvama ning varsti tuligi vanaisa, kes oli käinud ühe koeraga jalutamas.

Väike tüdruk haukus ja näugus

Samal teemal

Kolmetoalisse korterisse pääsenud inspektoreid tabas šokk. Ühes toas nägid nad väljakannatamatu haisu keskel mitut suurt koera ja kassi ning nende seltsis väikest räpast kaltsudes tüdrukut, kes põrnitses sissetungijaid koera pilguga. Tüdruk ei rääkinud, ta haukus ja näugus ning "teritas" kassi moodi kraapides küüsi.

Korteris polnud vett, gaasi, kütet ega kanalisatsiooni, sest need olid võlgade pärast välja lülitatud. Tüdruku isa kodus ei olnud.

Inspektorid otsustasid lapse kaasa võtta. Selleks tuli neil aga jõudu kasutada, sest vanaema avaldas ägedat vastupanu. Miilitsajaoskonnas andsid inspektorid tüdrukule süüa. Saia ja küpsist hammustas ta inimese kombel, kuid vett lakkus kruusist koera moodi. Samal päeval viidi tüdruk noortekeskusesse Nadežda karantiini.

Keskuse töötajate sõnul kohaneb laps tema jaoks täiesti uue sotsiaalse keskkonnaga hästi. Mänguasjadest eelistab ta pehmeid koeri ja kasse.

Arengutasemelt meenutab tüdruk kaheaastast, kuigi on juba viiene. Kui esimestel päevadel hüppas ta hooldajate lahkumisel vastu ust ja haukus tigedalt, siis nüüd muutub ta järjest rahulikumaks.

Mõne päevaga õppis Nataša lusikaga sööma ja sai selgeks sõna "ema". Samuti oskab ta end juba ise riidesse panna.

Isa süüdistab ema ja ema jälle isa

Nataša isa Viktor Mihhailov (27) käis miilitsajaoskonnas tütart tagasi nõudmas. Tema arvates olid Nataša senised elamistingimused igati normaalsed. "Ja mis siis sellest, et ta ei oska rääkida? See-eest mõistab loomade keelt!" uhkustas isa ajalehe Komsomolskaja Pravda teatel.

Ajakirjanduse andmetel on Viktor Mihhailovit varem kohtulikult karistatud varguse, röövi ja tapmise pärast. Enne abiellumist oli ta perekonnanimi Ložkin, hiljem võttis endale naise perekonnanime.

Miilitsasse ilmus ka Nataša ema Jana Mihhailova, kes sai skandaalist teada ajakirjanduse vahendusel. Ta rääkis, et tütar sündis 2004. aastal. Pärast seda läks ta mehest lahku ja jättis Nataša vanaema kasvatada. "Paraku viis isa lapse endaga kaasa ja sulges luku taha. Ma ei ole Natašat juba kaks ja pool aastat näinud," kurtis Jana.

Miilitsatöötajate arvates võib see kõik ju nii ka olla, kuid naine ei olnud lapseröövi kohta avaldust teinud. Seega suhtus ta juhtunusse ükskõikselt.

Viktor Mihhailov kinnitas, et tal ei jäänud muud üle, kui tütar enda poole viia, sest ema temaga ei tegelnud ja oli pealegi alailma purjus.

Janal on peale Nataša veel kaks nooremat tütart. Neist üht kasvatab vanaema. Ema juures on vaid imikueas noorim tütar. Tšita võimud soovivad Janalt kahe temast lahus elava tütre kasvatamise õigust ära võtta.

Nataša isale määrati esialgu tütre julma kohtlemise eest trahv. Samuti ähvardab tedagi vanemlike õiguste äravõtmine. Võimalik, et algatatakse ka kriminaalasi. Lapse kasvatamisest tulenevate kohustuste täitmatajätmise pärast võib teda karistada kuni kolmeaastase vabadusekaotusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee