Eesti uudised

Järva Malev korraldab admiral Pitka mälestuseks rattaretke 

Toimetas Silver Saluri, 27. mai 2009 10:14
Johan Pitka mälestusmärk TallinnasFoto: Peeter Langovits/Postimees
Kaitseliidu Järva Malev korraldab admiral Johan Pitka mälestuseks rattaretke ning istutab tammepuu tema arvatavasse hukkumispaika Alansi külla Harjumaal.

Tulevikus loodetakse admirali viimset puhkepaika tähistava mälestusmärgi juurde rajada park, teatas malev.

Rattaretke start toimub 6. juuni varahommikul kell 7.00 üheaegselt nii Paide vana rahvamaja kui Järva Maleva staabi juurest Türilt. Edasi liigutakse Väätsale, kus retkeseltskonnad ühinevad ning jätkavad kokku 50 kilomeetri pikkusel retkel mööda kruusa- ning rattasõiduks suurepäraselt sobivaid metsateid Harjumaale Alansi külla.

"Teekonnale, mis kulgeb piki looduskauneid paiku, kuhu tihti just ei satuta, oleme arvestanud ka puhkepausid ning piknikupaiga, kus retkelised saavad keha kosutada ning vaimu turgutada," sõnas kapten Pops. Sihtpunkti plaanitakse jõuda kella ühe paiku päeval ning ratturite järel sõidab ka toetusteenistus, kes korjab vajadusel väsinud üles ning aitab võimaluse korral ka järele andnud tehnikat parandada.

"Pitka mälestusmärgi juures istutame kõigi järvamaalaste nimel tammepuu," lisas Pops. "Kui hästi läheb ja matk igal aastal toimuma saab, võime lõpuks öelda, et järvakad on lausa pargi Pitka auks kohale viinud." Pärast tammepuu istutamist ning piknikupausi võetakse suund taas südamaa peale ning tagasi Väätsale plaanitakse jõuda 7-8 paiku õhtul.

Rattaretkel osalemiseks tuleks end 1.-3. juunini registreeruda Järva Maleva staabi korrapidaja juures telefonil 38 49 170. Retkelised peaksid olema täis tahtmist kaunis Eestimaa looduses liikuda ning omama vähemalt moraalset valmidust ratastel 100 kilomeetri läbimiseks.

19. veebruaril Järvamaal Jalgsema külas sündinud admiral Johan Pitka oli Eesti Vabadussõja hing kelle eestvedamisel loodi Kaitseliit, soomusrongid ja oma sõjalaevastik . Teadaolevalt hukkus Pitka 1944. aasta septembris Harjumaal Alansi külas. Admirali mälestuseks korraldab Kaitseliidu Järva Malev igal aastal ka 20 kilomeetrist rahvamatka Jalgsemalt Peetrisse.

Samal teemal

18.01.2018
GALERII | Ligi 600 inimest matkas Johan Pitka mälestuseks