Elu

Urban Symphony töisemast töine nädal pärast Eurovisioni (15)

Rando Tooming, Kais Allkivi, Eveli Rebane, Jaanus Kulli, Urmas Vahe, 25. mai 2009, 00:00
 Mati Hiis
Vioolamängija Mann Helstein: "Magada tahaks ikka veel. Kas või kaks päeva järjest."

"Nagu enamikul ansamblikaaslastel, oli minugi esimene kodunädal kooli- ja töörohke. Suured augud olid ju sisse jäänud, neid oli vaja täita," ütleb Otsa koolis õppiv Mann Helstein. "Kui vähegi vaba aega jäi, pühendasin selle lähedastele," loodab ta, et kunagi jääb aega jälle sõpradelegi. "Suurest rammestusest tulin ainsa korra välja ERSO hooaja lõppkontserdil, kus mängis viiulit ka ungarlane Barnabas Kelemen. Tõeline virtuoos," ei varja Mann on vaimustust.

"Endiselt tahaks magada. Kas või kaks päeva jutti. Kui selleks ainult võimalust oleks," unistab Mann ja kahtleb samas, et see lähiajal täide võiks minna.

Sandra Nurmsalu:"Mul on kontsert, nii kiire on!"

Laulja Sandra Nurmsalul oli eile telefonile vastates nii kiire, et tal ei jagunud minutitki oma nädalast pajatamiseks. Pärast mitut kutsumist neiu vaid sosistas telefoni: jutustaks küll, kui vaid aega oleks. "Mul on kontsert, nii kiire on! Mitte kuidagi ei jõua praegu rääkida," vuristas ta, täpsustamata sedagi, mis esinemisega tegu.

Nädala eest Moskvast naastes ennustas Sandra, et koduse eluga harjumine nõuab pärast Eurovisioni tralli harjumist. "Olime ju kaks nädalat Moskvas ära ja Moskva on suur linn. Kindlasti nõuab sisseelamine natukene aega," ütles ta. Suuri plaane Eesti eduka esindamise tähistamiseks tal tol õhtul polnud. "Lähme lihtsalt koju ja siis vaatame, mis saab," eelistas laulja pere seltsi.

Koolitunnid Sandrat ei oodanud, sest Georg Otsa muusikakooli lõpetas ta juba mullu. Küll aga tuli juba mõne päeva pärast astuda taas lavale.

Tšellist Johanna Mängel: "Lõpetan kaht kooli korraga"

"Esmaspäev oligi nädala ainus puhkepäev, siis sain ka toatäie lillesülemeid. Need on värsked praegugi (reedel – toim)," kinnitab Johanna. Teisipäeval tuli kannapööre, sest Johanna lõpetab korraga nii Gustav Adolfi gümnaasiumi kui ka Otsa kooli ja ees ootab tõeline eksamirägastik. Seda enam, et mõni eksam sattus koguni Moskvas oldud ajale.

"Eile sain esimese eksami ehk ühiskonnaõpetusega maha. Loodan, et hea tulemusega. Järgmine, muusika, on juuni algul. Siis jääb veel rootsi keel," kinnitab Johanna, et enamiku tema reisipagasist moodustasidki õpikud.

"Ühel sünnipäeval jõudsin ka käia ja mõistagi oli Eurovision õhtu peateema. Kõik kiitsid-tänasid kangesti, olid pinevil silmi telekat vaadanud. Hea tunne oli. Loodan, et enne järgmist eksamit saame korra ka teiste tüdrukutega kokku. Pole teisi pärast lennujaamast lahkumist näinudki. Aga tean, et kõik teisedki põevad eksamipalavikku. Hea on kodus olla, õhk on palju puhtam, ehkki ka Moskva hetked olid meeliülendavad," ütleb Johanna.

Tšellist Mari Möldre: "Istun hommikust õhtuni kodus, tšello jalge vahel, ja harjutan hoolega."

"Nädal on möödunud suurepäraselt. Olen küll väga väsinud, aga olen saanud nii palju õnnitlusi ja õnnesoove, kuulnud nii palju häid soove.

Ka õpetajatelt, mis küll ei tähenda, et nad hinnaalandust teevad ja meie õnnestunud esinemist arvestavad. Nii et õnnesoovid on paraku vaid üks selle nädala nägusid. Teine on see, et Eurovisioni tõttu jäin koolist jõudsalt maha ja nüüd tuleb kõvasti pingutada, et vahelejäänud kontrolltööd ära teha ja teistele järele jõuda," ütleb Mari Möldre. Kuna neiu lõpetab Tallinna muusikakeskkooli 10. klassi, siis riigieksameid tal õnneks teha ei tule.

"Esimene ehk erialaeksam on juba juuni algul, mis piltlikult tähendab, et istun hommikust õhtuni kodus, tšello jalge vahel, ja harjutan hoolega," kirjeldab Möldre oma Moskva järgset nädalat. "Oleme saanud ka palju esinemiskutseid. Ära öelda ei ole ju viisakas, nii et mahv on kõva." Mari Möldre kinnitusel saab aja mahavõtust esialgu vaid unistada.

Taustalaulja Marilin Kongo: "Üritan tasapisi kooli lõpetada"

Taustalauljal Marilin Kongol on nädal möödunud peamiselt töötähe all. Nädala esimesel poolel kulus kogu energia tantsutreenerist ema Elo-Marika Kongo juhitava show-trupi Vikerkaar kolmapäevaõhtusele kontserdile. Tegu on alates 1962. aastast tegutseva tantsurühma 45. sünnipäeva korduskontserdiga, mis muide oli taas viimseni välja müüdud.

"Kiirustasin lennujaamast otse proovi," ütleb Marilin, kes kihutas kontserdiproovi esmaspäeva õhtul otse Moskva lennukilt. Laulmise kõrvalt ka alati tantsinud Marilin astus Vikerkaare kontserdil üles nii tantsija kui ka treenerina.

Ülejäänud päevad keskendus neiu kõrgkooli lõpetamisele, peale selle jõudis reede õhtul üles astuda ühel kontserdilgi. "Üritan tasapisi kooli lõpetada. Valmistun eriala lõpueksamiks," sõnab Otsa koolis pop-jazzlaulu erialal õppiv Marilin. Kui kõik hästi läheb, esineb ta teisipäeval kursusekaaslastega eriala lõpueksamil ka Parlamendi klubis.

"Olen saanud ennast päris rahulikult välja magada," rõõmustab Mirjam Mesak, kes pääses abituriendina koolipinki naasmisest – jäänud olid vaid viimased konsultatsioonid. "Lõpueksamitega on mul vedanud, need on alles järgmisel nädalal. Nüüd on vaja lihtsalt nendeks õppida, samuti Otsa-kooli programm lõpetada," ütleb ta. Käimas on ka viimased ettevalmistused juuli algul toimuvaks laulupeoks. "Üldiselt on väga rahulikult läinud. Moskvas oli palju tihedam päevakava kui praegu," möönab Mirjam.

"Natuke oli sünnipäevatunne ka, kõik soovisid õnne ja tegid kinke. Tuttavad leidsid aega mulle kas või paar sõna kirjutada, et oma heameelt väljendada. Kuid mingeid meeletuid ovatsioone see ei tekitanud," kinnitab Mirjam tagasihoidlikult.

Esmaspäevaõhtu möödus pereringis maasikate ja vahukoorega maiustades, sest Venemaal tabas Mirjamit igatsus siinse toidu vastu. "Kartulit ja sülti oleks kohe tahtnud," naerab ta.

Sven Lõhmus sukeldus kohe töösse

Eurolaulu "Rändajad" autor Sven Lõhmus pole pärast Moskvast naasmist hetkegi puhanud, kuna stuudio tahab ehitamist. "Ehitame Tallinna uut stuudiot, nii et minu nädal on olnud kantud ehitusmõtetest," ütleb Lõhmus. Helilooja kinnitusel pole ta kordagi sellisele mõttele tulnud, et rahvusvahelisel lauluvõistlusel kuuenda koha võitmisega on suur töö ära tehtud ja nüüd võiks puhata. "Vastupidi. Puhkus oli Moskvas ära. Nüüd tuleb neid asju, mis sinna sõites kodus pooleli jäid, edasi teha," sõnab Sven. Eurotiimi vastuvõtuga Eestis jäi ta väga rahule, kuid Moskva muljeid pole ta veel lähedastele ja sõpradele-tuttavatele eriti jagada jõudnudki – töö kiirustab niivõrd tagant. Kaks kõige pakilisemat asja, millega Lõhmus praegu rakkes on, ongi eelmainitud stuudioehitus ja Laura Põldvere uus plaat.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee