Eesti uudised

Äksi saare lähedal madalikule sõitnud Framnesi laev tänasest Paljassaares 

Toimetas Marge Sillaots, 15. mai 2009, 17:24
Tänasest, 15. maist on Äksi saare lähedal madalikule sõitnud Norra kaubalaev Framnes dokis Paljassaares ja peatselt alustatakse selle remonditöödega.

Täna käisid laeva kontrollimas Veeteede ameti laevakontrolliinspektorid, kes viisid läbi tavapärase välisriigi lippu kandva laeva laevakontrolli, teatas Veeteede amet.

Remondi käigus tuleb umbkaudu kolmandik laevakere põhjaplaadistusest välja vahetada. Remont toimub klassifikatsiooniühingu Det Norske Veritase, kes Norra riigi nimel on laevale väljastanud meresõiduohutust tõendavad tunnistused, järelevalve all. Framnes võib väljuda merele, kui remont on tehtud ja laeva eelnev seisund taastatud, et oleks tagatud merekõlblikkus.

Täna käisid laeval õnnetuse asjaolude selgitamiseks ka laevaõnnetuste juurdlejad. Veeteede Amet kogub õnnetuse kohta andmeid, informeerib juhtunust lipuriiki ja seejärel lepitakse kokku juurdluse läbiviija - kas selleks on lipuriik Norra või Eesti, kelle territoriaalvetes õnnetus toimus.

Laevaõnnetuse põhjused ja asjaolud selguvad juurdluse käigus ning enne asjakohaste seletuste, logiraamatute ja VTS salvestuste analüüsi ei ole võimalik õnnetuse täpset põhjust öelda.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee