Eesti uudised

ETV välistoimetaja töökoha võttis tüli Aarne Rannamäega? (38)

Karoliina Vasli, 14. mai 2009 00:00
19 aastat riigitelevisioonis töötanud Helle Tiikmaa edaspidi "Välisilma" saadet ei juhi. "Mind on korduvalt ähvardatud vallandada, aga ei uskunud, et see ära tehakse," ohkab ta.

Mitmed ETV töötajad rääkisid anonüümselt, et Tiikmaa oli üks usinamaid inimesi uudistetoimetuses üldse, kuid asi seisnes ammuses vastuolus välistoimetuse juhi Aarne Rannamäega.

Koondatu vakatab viivuks, siis aga lausub: "Ütleme nii, et selle asja (vallandamise) taga pole ainult üks konflikt ja üks inimene. See pole nii lihtne, vastuolusid oli palju."

Aarne Rannamäe ütles Õhtulehele, et tema seda teemat kommenteerida ei soovi.

Kurva uudise saanud Tiikmaa märgib muiates, et eks teretuttavaks jääb ta Rannamäega ikka. Mis edasi saab, ta praegu öelda ei oska, tal pole olnud mahti selle üle korralikult mõeldagi.

ETV põhjendab Tiikmaa koondamist sellega, et kuna on ka kolm väliskorrespondenti, siis on võimalik Tallinnas hakkama saada nelja asemel kolme välistoimetajaga.

"Ükski korrespondendipunkt ei kao," lubab ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa. 35 inimest (enamik pensioniealised) on koondatud ja muidki kulusid kokku tõmmatud seepärast, et veebruaris vähendati ERRi tänavust eelarvet 19,5 miljoni krooni võrra. Ja juba lähiajal tuleb veel uus kärbe.

Üks oma ameti pärast muretsev ERRi töötaja tunnistas, et hiljuti saadeti neile ringkiri, kus öeldi, et valmis peab olema kõigeks. "Et peaks ringi vaatama, kui selgub, et varsti enam tööd pole," tegi ta järelduse.

Margus Allikmaa ei taha ennatlikult negatiivseid prognoose teha. "Vara ennustada. Me ei tea ju summat (kärbet)." Aga koondamised, palgakärped – mingi valmidus selleks on? "Mingid käsulauad on juhatuse poolt valmis mõeldud, kuid seda avalikult ei kommenteeriks."