Elu

Tšellist Mari Möldre: saan juba aru, mida ümberringi räägitakse (7)

Jaanus Kulli, 13. mai 2009, 00:00
«Kreml oma arhitektuuriga on suurepärane. Meil oli kaasas ingliskeelne giid ja tänu tema seletustele saime rohkem aimu nii Moskva kui ka Kremli ajaloost,» räägib Mari Möldre (vasakult neljas) eilsest ekskursioonist.  Sven Lõhmus
"Peab ütlema, et siin on ikka väga uhkeid kaubamaju. Nagu näiteks GUM Punase väljaku ääres. Hästi suur ja tõsi – ka hästi kallis," vahendab Urban Symphony tšellotüdruk Mari Möldre oma muljeid Moskvast kaubanduse poole pealt.

"Samuti käisime Moskva kõige vanemas toidupoes, mille interjöör iseenesest on vaatamisväärsus ja lagi on nagu mõnes lossis. Hinnad seal olid küll kõrgemad kui Eestis, aga samas oleme siin selgeks saanud, et ei maksa sisse astuda ka esimesse ettejuhtuvasse keldripoodi, kus kaup ei pruugi olla odavam ning kvaliteet on kahtlane," räägib Mari, lisades samas, et oma garderoobi ta maailma metropolis siiski täiendada ei kavatse.

Eesti saatkond kutsus sauna

Urban Symphony eilne päev algas ekskursiooniga Kremlis, jätkus väikese prooviga esinemiseks pärastlõunal Eesti saatkonnas ja õhtu päädis Eurovisioni esimese poolfinaaliga.

"Ainsaks probleemiks olid hommikused ummikud, kus enne Kremlisse jõudmist hästi kaua istusime," räägib Mari. "Aga Kreml ise oma arhitektuuriga on suurepärane. Meil oli kaasas ingliskeelne giid ja tänu tema seletustele saime rohkem aimu nii Moskva kui ka Kremli ajaloost. Praegu (eile keskpäeval – toim.) aga oleme juba tagasi hotellis ja hakkame kohe proovi tegema, sest pärast lõunat on meil Eesti saatkonnas esinemine, seekord siis akustilise kavaga."

Mari sõnul on Sandra Nurmsalu selle esinemise tarbeks arranžeerinud mõned uued lood, millest üks näiteks on Ruja "Must lind". "Eesti saatkonnast pakuti meile võimalust nende juurde sauna minna. Kui vähegi jaksu on, siis sauna tahaks küll." ütleb ta.

Vene keel tuleb meelde

Mari on Venemaa pealinnas esimest korda. "Esmamuljete järgi võin küll öelda, et see suurlinn on üle ootuste täiesti normaalne. Sest meile räägiti siin palju hullemaid jutte. Aga inimesed pole üldse nii kurjad, nagu võis eeldada, – kui rääkida nendest, kes meie tiimiga tegelevad, siis need venelannad on küll väga kenad ja abivalmis ja lahked.

Suhelda pole Maril Moskvas siiski kõige kergem, sest saksa keelt, mida ta õppinud on, korraldustiim eriti ei valda. "Aga siiski saan ma ka inglise keelega hakkama ja mis eriti tore – vene keel hakkab meelde tulema!" on Mari uhke. "Nii et see praktika siin tuleb igati kasuks. Hakkan juba aru saama, mida ümberringi räägitakse."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee