Pühapäeva öösel Äksi saare lähistel madalikule sõitnud aluse Framnes kapten oli purjus ning laev rikkus meresõidureegleid. Laev lekitas merre kütust.

Pühapäeval kell 23.40 sõitis Äksi saare lähedal Norra lippu kandev Ukraina meeskonnaga mootorlaev Framnes täiskäigul madalikule. Framnes oli teel Peterburist Muugale väetiselasti järele, et siirduda sealt edasi Islandile, teatas Veeteede Amet.

Täna varahommikul käisid Veeteede Ameti ja Piirivalveameti esindajad laeval ja piirivalve tuvastas kaptenil joobe 0,99 promilli. Veesõiduki joobeseisundis juhtimise eest karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut, s.o kuni 18 000 krooniga.

Kell 9.30 märkas piirivalve reostustõrjelaev kütuselaiku ja tegi kindlaks, et Norra kaubalaeva ahtrist lekib väikses koguses kütust.

Koheselt ümbritsesid piirivalvurid laigu absorbentpoomiga, mis kütteaine endasse imas. Hetkel laeva ahtrist rohkem kütust ei immitse ning olukord on kontrolli all. Piirivalve andmetel on laeval hetkel kütust 264 kuupmeetrit ja 4,4 kuupmeetrit õli.

Laevaliiklusteeninduse salvestuste põhjal õnnetuse hetkel lootsi laeval ei olnud, kuigi see on kohustusliku lootsimise ala. Korduvale VTS operaatori ja lootsikaatri väljakutsele laevajuht ei reageerinud. Laeva kapten raporteeris lootsile vale lootsijaama saabumise aja, jõudes sinna plaanitust tund aega varem.

Kui laev oli jõudnud lootsi vastuvõtukohale, ei reageerinud ta lootsi väljakutsele ja sisenes kohustusliku lootsimise alasse. Laevaliiklusteenindus hoiatas pidevalt laeva madalikust, kuid kurssi ei muudetud. Hilisematele lootsi ja VTSi väljakutsetele laev ei reageerinud.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis