Pühapäeva südaöö paiku sai operatiivinformatsiooni- ja mereseirekeskus teate, et Äksi saare lähedal on madalikule sõitnud Norra lipu all seilav kaubalaev "Framnes" kümne inimesega pardal. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Pühapäeval kell 23.45 sai piirivalve operatiivinformatsiooni- ja mereseirekeskus teate, et Muuga sadamast 14,5 kilomeetri kaugusel, Äksi saare lõunatipus, on kaubalaev madalikule sõitnud. Sündmuskohale suundusid Muuga sadama lootsikaater ja piirivalvelaev Pikker. Valmisolekus oli ka piirivalve helikopter, teatas piirivalveamet.

Operatiivinformatsiooni- ja mereseirekeskus sai raadio teel aluselt info, et 10-liikmeline laevameeskond arstiabi ei vaja. Muuga sadama lootsikaater ja piirivalvelaev Pikker tegid sündmuskohal kindlaks, et reostust ei ole.

Norra lipu all sõitnud 80 meetri pikkune kaebalaev "Framnes" oli teel Muuga sadamasse. Laev oli ballastis.

Piirivalvelaev Pikker hoidis alusel kogu öö silma peal. Varahommikul suundus olukorda kontrollima ka piirivalve reostustõrjelaev Kati. Piirivalvelaevad jäävad sündmuskohale olukorda jälgima ning on valmis võimaliku reostuse korral tegutsema. Ilmastikuolud merel on head.

Hommikul käisid veeteede ameti laevakontrolli inspektorid koos piirvalvega laeva kontrollimas ja kaptenil tuvastati 0,99-promilline joove, kirjutab Postimees.ee. Veeteede ameti pressiesindaja sõnul sõitis laev madalikule täiskäigul ja on oma ujuvusest kaotanud 20 cm. "Mis tähendab, et ta on üsna tõsiselt madalikul kinni, kust iseseisvalt ilmselt lahti saada ei õnnestu," lisas ta.

Ballastitankidesse öö jooksul vett lisandunud ei ole. Täpsed vigastused tehakse kindlaks tuukriülevaatuse käigus, mille peab tellima omanik.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis