Foto: Marianne Loorents
Marge Sillaots 2. mai 2009 21:30
2009. aasta "Laululahingu" pani kinni Tõrva Laulustuudio neidudekoor. Finaalis olid veel WAF-koor ja Euroopa Kultuuripealinna segakoor.

Nõuandva žürii liikmed olid Maire Aunaste, Aarne Saluveer ning üllatusliikmeks seekord Tõnu Kaljuste. Saatejuhiks oli Tarmo Leinatamm.

I voor

Tõrva neidudekoor laulis Fixi laulu "Ulila. Saluveeri arvates oli väga finaalivääriline esitus. Aunaste kiitis tüdrukute siniseid kindaid ja sukapükse ning enesekindlust. Kaljuste leidis, et kooril on hea tunnetus.

Teisena astus vaatajate ette WAF-koor, kes esitas laulu "Vana vaksal". Aunaste kiitis laulu hingestatust. Kaljuste leidis, et koor oli sümpaatne ja loomulik, ka Saluveer kiitis koori sümpaatsust.

Kolmandana läks võistlustulle Euroopa Kultuuripealinna segakoor, kes esitas laulu "Rahu". Kaljuste kiitis koori dirigenti ja võimsat bass-häält. Saluveerile meeldis, et kooril oli laulmisest mõnu ja rõõmu, arenemisvõimeline koor.

II voor - Kukerpillide laulud

Esimesena alustas Tõrva laulustuudio, kellele järgnes Euroopa Kultuuripealinna segakoor ning siis WAF-koor, kes kõik esitasid Kukerpillide igihaljastest hittidest oma nägemuse. 

Kaljuste kiitis WAF-koori, kes teistest enim silma paistis. Aunastele ja Saluveerile meeldis eestilikult kantrilik kõlav stiil. 

III voor

Kolmandas voorus esitasid koorid laulu "Rändajad" koos tänavuse eurolaulik Sandraga.

Kolmesest žüriist ennustas Aunaste võitjaks WAF-koori, Saluveeri ja Kaljuste ühinesid samuti Aunaste arvamusega.

Võitjat tuli kuulutama presidendiproua Evelin Ilves, kes tegi teatavaks, et 2009. aasta "Laululahingu" võitjaks on Tõrva laulustuudio.