Eesti uudised

Hiiumaa praamiliiklus võib madala veeseisu tõttu katkeda (3)

Toimetas Silver Saluri, 28. aprill 2009, 09:41
 Peeter Langovits/Postimees
Väinamere Liinid OÜ teavitas eelmisel kolmapäeval majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ohust, et praamiliiklus Heltermaa-Rohuküla liinil võib liiga madala veeseisu tõttu katkeda.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli allkirja kandvas teates hoiatatakse, et halvimal juhul võib praamiliiklus lähipäevil katkeda, parimal juhul aga saab parvlaevu laadida vaid osaliselt, kirjutab Hiiu Leht.

Madalas Väinameres liiguvad Heltermaa-Rohuküla liinil sõitvad parvlaevad osa teekonnast süvendatud kanalites: mandrimaa poolel Rukkirahu ja Hiiumaa poolel Heltermaa sadama kanalis. Nüüd hoiatab laevafirma, et eriti suur oht laevaliiklusele olevat Rukkirahu kanalis ja andmed kanalite sügavuse kohta aegunud.

"Lähtuvalt parvlaevade Scania ja St.Ola kaptenite raportitest on meil kahtlus, et Rohuküla-Heltermaa veeteel ei ole tagatud täies ulatuses sügavus 5,0 meetrit. Arvestades liinil opereerivate laevade eripära (süvis kuni 4,0 meetrit ning kanalite sügavus 5,0 meetrit) on tegemist kriitilise kiilualuse veesügavusega aladega," seisab kirjas.

Ministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Andres Lippmaa ütles Hiiu Lehele, et ministeerium osutab vedajale abi veeteede mõõdistustulemuste saamisel ja on kontaktis laevaomanike esindajaga.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee