Eesti uudised

Jõest surnuna leitud mehe omaksed kahtlustavad mõrva (30)

Eve Heinla, 22. aprill 2009 00:00
KAIDO SIREL: Mullu jõulupeolt naasnud ja kadunuks jäänud mehe surnukeha leiti Taebla jõest. Foto: teet malsroos
Endised kriminaalpolitseinikud uurivad Taebla mehe Kaido Sireli surma edasi. Nädalapäevad tagasi palusid nad sukeldujal läbi otsida Taebla jõe, kust kaks kuud kadunud olnud pereisa surnukeha veebruaris leiti.

15. aprillil korraldas endiste kriminaalpolitseinike Aare Rüütli ja Peeter Kaareti juhitav sihtasutus Kadunud koos sukeldumiskeskusega Oxygene Tallinn Taebla jões tuukritöid kontrollimaks, kas selle põhjas pole Sirelil kaasas või seljas olnud esemeid. Kui surnukeha leiti, siis talvejoppi ja püksirihma ei olnud.

Sukeldujad ei leidnud neid ka jõest.

"Surma saabumisel ilma kõrvalise sekkumiseta (tsiteerime siinkohal Haapsalu politsei versiooni) oleks eeldatav, et need oleksid asunud kas kaldal või siis pidanuks ohvriga koos vette sattuma," ütlevad sihtasutuse Kadunud esindajad. "Kuid polnud neid kaldal ega ole ka jões, nagu nüüd selgus."

Mullu 29. novembril jõulupeolt koju tulles kadunuks jäänud Sireli surnukeha leiti 7. veebruaril umbes kilomeetri kaugusel tema kadumiskohast, Taebla jõest. Leidjateks olid tema õde ja sensitiiv Hannes Vanaküla.

Aare Rüütel on Õhtulehele öelnud, et kuna Sireli surmaga seotud küsimused on siiani õhus, siis jätkavad nad uurimist. Kahtlused, kas surm ikkagi saabus ilma vägivaldse sekkumiseta, on ka Sireli lähedastel. Politsei on selle võimaluse välistanud.

Endiselt on jõus sihtasutuse ettepanek maksta 15 000 krooni preemiat inimesele, kelle vihje viib Sireli kadumisega seotud isiku tabamiseni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee