Näitleja Katrin Pärn sai teisipäeval ühe elu ihaldusväärsema peaosa – ema rolli. Terve ja tubli poisslaps nägi Tartu sünnitusmajas ilmavalgust teisipäeval kell 5.45.

Katrini isa Eino Baskin ütleb, et tal on Katrini üle väga hea meel: «Tark ja tubli tüdruk, ta on oma sarved maha jooksnud. Laps tuli tema ellu väga õigel ajal, see oli Katrini enda otsus!»

Katrini isa Eino Baskin reageeris tütrepoja sünnile suure elevusega. Maestro räägib, et tal oli Katriniga ka enne sünnitust telefonivestlusi, teisipäeva hommikul Katrinilt saabunud sõnum liigutas aga meeli väga positiivselt.

Teatrijuht on väga hästi kursis sellega, milliste probleemidega noored emmed argipäeva saabudes kokku puutuvad: «Kui ainult lapsevanker maksab neli-viis tuhat, siis on lapsesaamine ja inimeseks kasvatamine väga suur ja kulukas kohustus, sest ainult armastusest ei piisa.» Vanameister muigab mõrult ja ütleb noorte perede kaitseks, et kuus 100 000 krooni kokkukühveldav riigiametnik ei mõista tegelikku olukorda, mis Eestis praegu valitseb: «Nende jaoks võrdub neljatuhandeline väljaminek samaga, nagu käiksid nad välja tühise 400 krooni.»

Värske vanaema, näitleja Malle Pärn sõitis sel varahommikul Malle Pärn väga kiirelt Tartu poole. «Kõik on hästi, lapse ja emaga on kõik korras, nad on juba eilsest kenasti kodus.» Malle Pärn tunnustab tütre otsust enne pisikese sündi ajakirjandusele intervjuusid mitte anda – lapseootus on igale noorele naisele eriline ja väga isiklik kogemus.

Nime lapsel veel ei ole

Kelle nägu vastsündinu on, selle kohta ei oska vanaema Malle midagi öelda. Nagu ka nime kohta, mida üks väike poiss õige pea kandma hakkab: «Seda otsustavad lapse isa ja ema, selles osas ei pea vanaemad-vanaisad kaasa rääkima. Tean, et lapse vanematel on mitu armast nimeversioone, minule meeldivad need kõik.» Malle Pärn naerab, et Katrin olevat talle öelnud, et nad vaatavad lapsele tähelepanelikult otsa ja alles siis panevad maimukesele kõige sobivama nime.

Iseenesestmõistetavalt on noor ema pühendunud oma lapsukesele ja telefoni kõnede piiramiseks mõneks ajaks välja lülitanud.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis