Uudised

WAF-koor tähistas võitu hommikuni (42)

Agnes Männiste, 6. aprill 2009 00:00
ŽÜRII LEMMIK: Asjatundjate ehk Eri Klasi, Aarne Saluveeri ja Maire Aunaste otsusega pääses poolfinaali WAF-koor. Foto: Mati Hiis
"Naised on kohe nii särtsakad, et võtab... nojah, ma ei taha öelda," erutus saate "Laululahing" žürii liige, väärikas dirigent Eri Klas peamiselt kaunitest ja elavaloomulistest neidudest koosneva WAF-koori hoogsa esinemise peale. "Värisege, Rolf Juniorid!" ähvardas teine žüriiliige Maire Aunaste koori kolme solistinoormeest kiites.

"Harjutamine, harjutamine, harjutamine!" ütles laulu- ja tantsukooli WAF projektipõhise koori juhataja ja kooli õpetaja Maiken vastuseks küsimusele, kuidas on võimalik 46 noort ja energilist inimest panna laval tegema ühte asja ja veel väga hästi.

"Ei ole nii, et ajad kamba kokku ja kõik laulavad. See on väga suur töö, et kõik kõlama panna. See on harjutamine, otsimine, proovimine," selgitas lauluõpetaja.

Tulid kokku detsembris

Koor tuli kokku detsembris. Pärast seda, kui Maiken kooli jõulukontserdil ütles: kes tahab minna "Laululahingusse", on paari päeva pärast oodatud proovi. Ise pelgas ta seejuures, et võib-olla istuvad nad koos dirigent Anneli Pilpakuga prooviruumis kahekesi. Ent kooli 136 õpilasest tuli kohale 46 – üheksa poissi ja 37 tüdrukut.

Maikeni sõnul harjutati kolm nädalat järjest väga aktiivselt ja nädal enne saadet käidi lugu lihvimas veel kahepäevases laululaagris.

Väga suurt tööd tuli teha liikumisega. "See oli ikka rida-realt ja silp silbi haaval harjutamine, et laul ja liikumine sünkrooni saada. See ei tule lauljatel nii lihtsalt, sest nad ei õpi tantsimist. Amatöörid sünkroonis tantsima saada on väga keeruline," ütles ta. Läheb vaja palju aega ja kannatust, aga asja saab. "Ma imestangi, et neil kannatust jätkus," tunnustas õpetaja.

Ta tunnistas, et 46 noort ja energilist lauljahakatist on laval ohjata üsna keeruline, sama meelt oli ka dirigent Anneli Pilpak.

Võit täitis stuudio kisaga

Asjaolu, et teine laul oli vaja ühe päeva jooksul selgeks saada, hirmutas väga, ent laul sattus hea ja õppimine läks libedalt. Rohket tööd hindas ka žürii, kes valis koori oma lemmikuks, millega täitis ETV 4. stuudio tükiks ajaks kisaga. Võitu mindi tähistama WAF-kooli.

"Kõigepealt kuulasime ja vaatasime oma klippi nii 30 korda ja siis istus meie solist Ott Lepland mitu tundi klaveri taga ja meie muudkui laulsime," naeris alles hommikul kell kaheksa koju jõudnud koorijuhataja.

Üks koori soliste ja saatesarja "Eesti otsib superstaari" teise hooaja finalist Norman Salumäe kinnitas, et võidust kuuldes kadus kogu väsimus. Ka ei tekkinud tema sõnul kordagi tunnet, et tahaks käega lüüa. "Armastame muusikat, ja meeldiva kollektiiviga on hea koos käia ja tööd teha. Saame hästi läbi, oleme pere. Ja kui sind õpetavad meeldivad inimesed, siis sa austad neid," ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee