Eesti uudised

Tallinn: Vabaduse väljak valmib tähtajaks 

Toimetas Silver Saluri, 31. märts 2009 15:53
Vabaduse väljaku ümberehitus saab abilinnapea Taavi Aasa sõnutsi valmis tähtajaksFoto: Stanislav Moshkov/Ehitaja
Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on tänaseks ligi pool Vabaduse väljaku maapinna tasapinnast valatud ning väljak saab tähtajaks, 20. augustiks valmis.

Sel nädalal valatakse suurim, üle 1000 ruutmeetri suurune ala. "Tööd on graafikus, arheoloogid on tänaseks oma töö lõpetanud ning ehitajatel on taas täishoog sees," märkis Taavi Aas raepressi vahendusel.

Väljaku alla mahub parkima 136 sõidukit. Vallikraavi tugimüürid, mis maapõuest nähtavale tulid, säilitati. Maa-alusest jalakäijate alast suurema osa võtab enda alla teaduskeskus Ahhaa, ühes muude atraktsioonidega on plaanis sinna mahutada ka väike 4D-kino.

"Loodame sellega kujundada Vabaduse väljaku alusest alast atraktiivse linnaruumi, sel eesmärgil loobusime esialgsest kaubanduspindade plaanist," ütles abilinnapea Taavi Aas.

"Eesmärgiks on teha see nö. maa-alune maailm võimalikult huvitavaks ja ligitõmbavaks, et sinna ei laskutaks üksnes sõidutee ületamise vajadusest," lisas Aas. 

Ahhaa-keskusele lisaks mahub väljakualusele jalakäijate-alale kohvik, infokeskus, noorte infopunkt ja tualettruumid, samuti Vabaduse väljaku ajalugu ning arheoloogiliste väljakaevamiste tulemeid tutvustav väljapanek.

Vabaduse väljak kaetakse graniitplaatidega, kusjuures maa-aluste vallikraavi tugimüüride asukohad, Harju tänav ning Harjuvärava torni asukoht markeeritakse erinevat tooni plaatidega.

Vabaduse väljaku ümberehituse kogumaksumuseks kujuneb 272 miljonit krooni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee