Eesti uudised

Endise politseiniku pihtimus: eksmees üritas mind tappa (83)

Karoliina Vasli, 16. märts 2009, 00:00
"Võmmide kutsehaigus pidi olema alkoholism ja hea süda. Minul kippus see esimene külge tulema," tunnistab "Tõehetkes" oma mineviku luukered paljastanud endine politseinik Tiiu Kreim. Teinegi kord töökohustusi purjuspäi täitnud naine jäi loodetud võidusummast siiski ilma.

"Minu elu põhimõte on rääkida õigust, kuigi see võib valus olla. Valetada pole mõtet," tunnistab Tiiu Kreim (50) tagantjärele. 23 aastat politseimundrit kandnud naine läks Võrno pihitooli, sest unistas miljonist kroonist. Sellest rahast piisanuks, et rajada avatud ateljee, kus oma kunstiandi rakendada.

Kas sa oled kunagi olnud osaline mõnes baarikakluses? Kas tunned, et sinu juures elav alkoholilembeline ema on sulle koormaks? Neile küsimustele vastas Tiiu jaatavalt. Stuudiopubliku pani aga ahhetama tõsiasi, et Tiiu on olnud tööl korduvalt alkoholijoobes.

Koduvägivald ja nälg

"Olid sellised probleemid jah, eks pärast saadet on natukene imelik küll," ütleb Tiiu vaikselt. Tiiu nimetab alkoholismi ametiga kaasas käivaks kutsehaiguseks.

"Rasked ajad, ikka otsisid lahendust," märgib ta. Laste isa on surnud ja teine abikaasa oli vägivaldne, on saatus Tiiule rusikahoope jaganud. Tal on kaksikud poeg ja tütar, keda pidanud üksi kasvatama. Ta käis laste toitmiseks isegi põllul kartulivargil. Raha ostmiseks ei olnud.

Mees üritas autoga alla ajada

"Aga vaikselt läks paremaks. Tosin aastat tagasi tulin politseist ära, sest kohtasin oma praegust rootslasest meest," kirjeldab Tiiu elumuutust. "Alguses oli ikka raske eluaegsest riigiametniku positsioonist loobuda. Aga nüüd on minust tõesti inimene saanud," lisab enda väitel viinakuradiga suhte lõpetanud Tiiu. "Kaine elu on tunduvalt meeldivam." Ka tööl on naine edukas. Koos elukaaslase Lennartiga toodetakse ja müüakse metsaveohaagiseid. Kuid sellega teenitavast rahast näitustepaiga ja töötoa ehitamiseks ei piisa.

"Eks saade oli ikka läbikukkumine, miljonit ju ei võitnud," ohkab Tiiu.

16. küsimus puudutas vägivaldset eksmeest – Tiiu tunnistas, et on tollele mehele andestanud isegi selle, et too armukadedushoos Tiiu riided ära põletas.

Järgmine küsimus oli samasse auku. "Kas sa oled oma eksabikaasale andestanud selle, et ta üritas sind kättemaksuks abielulahutuse sisseandmise eest autoga alla ajada?"

Enne salvestust oli Tiiu valedetektori all vastanud eitavalt. "Aga mine tea. Mõtlesin vist vahepeal ümber. Saates vastasin jah, see oli vale," nendib Tiiu.

Dramaatiline episood jääb paarikümne aasta taha. "Ta teadis, kuna ma tööle lähen, mis peatuses bussist väljun. See oli poole kuue paiku hommikul," alustab Tiiu. "Tulin peatuses maha ja sõitis mulle peale, jõudsin õnneks eest ära hüpata."

Ta ei taha mõeldagi, kuidas võinuks see lõppeda, kui ta poleks nii kiiresti reageerinud. "Pärast kelkis veel sellega teiste ees, ähvardas isegi, et see ei jää viimaseks. Praegu ta vist elab kuskil Norras, püüab kala. Me enam ei suhtle," selgitab Kreim eksabikaasa saatust.

Kuigi rahast jäi naine ilma, saates käimist ta ei kahetse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee