Kambja laulukoor LäteFoto: Lauri Kulpsoo
Õhtuleht Online 14. märts 2009 20:25
"Laululahingu" otsestuudios kohtusid võistluseks kolm esimest osalejat - Tallinna Ülikooli kammerkoor, Nordea segakoor "Let's Bank!" ja Kambja segakoor Läte. Žürii ja publiku tahtel pidi Nordea segakoor kahele teisele alla vanduma.

Esimese saate žüriis tegi Maire Aunaste ja Aarne Saluveeri kõrval kaasa helilooja ja muusik Olav Ehala.

Esimesena asus võistlustulle Kambja segakoor Läte, kes esitas loo "Saatanlik naine". Maire Aunaste: "Vot, see laul muutis minu ettekujutust maanaisest." Olav Ehala sõnas, et paljudel laulupeo dirigentidel tuleks Lätte dirigendist õppida. "Toredad, naljakad liigutused." Ehala meelest jäi traagikast natuke puudu.

Järgmisena vallutas teleriekraani Tallinna Ülikooli kammerkoor, kes laulis laulu "Tuttav tango". Ehala kinnitusel oli vaatajatele lugu väga hästi esitatud. "Suurepärane!" kommenteeris ta. Aunaste pilk jäi aga koori ees seisvale mehekehale pidama. "See on õudne elu, mis teid ees ootab," hoiatas Aunaste kooris laulvaid neidusid, kui noormeestest rääkima asus.

Vooru lõpetas Nordea segakoor "Let's Bank!", kes esitas loo "Soley, Soley". Aarne Saluveer: "Minu arvates on see hea näide, et pangad toetavad kultuuri." Ehala kujutab vaimusilmas elavalt ette, kuidas kooriliikmed teenindussaalis laulavad.

Teises voorus esitasid koorid popurrii: Kambja segakoor loo "Seitseteist", Tallinna Ülikooli kammerkoor loo "Viimne pilet" ning Nordea koor laulu "Sa ära jahtu".

Maire Aunaste meelest on Nordea koor väga rõõmus koor. "Ma loodan, et paaristõuked viivad teid finišini," ütles Aunaste Kambja koorile. Olav Ehala arvates on hämmastav, et koorid laulusõnad nii ruttu pähe said. "Ära jahtu" tuli tema meelest Nordea kooril paremini välja kui Singer Vingeril. Aarne Saluveerile meeldisid kõik koorid. "Kaheksa nädalat veel ja rõõm ongi kohal. Kriis on läbi!" hüüdis Saluveer.

Kolmandas voorus pidid koorid esitama Inese loo "15 magamata ööd" refrääni.

Televaatajate lemmikuks osutus esimeses saates Kambja segakoor Läte. Žürii lemmikuks sai Tallinna Ülikooli kammerkoor.