Eesti uudised

Jõhker pussitamine Tartus: üks mees tapetud, kolm haiglas (14)

Arvo Uustalu, 5. märts 2009, 00:00
TRAGÖÖDIAPAIK: Kalda tee 6 esine eile pärastlõunal.  Aldo Luud
Teisipäeva hilisõhtul algas Tartus Annelinnas verine sündmustejada, mis lõppes 35aastase mehe surma ja 20aastase noormehe viimisega intensiivravipalatisse. Kaks vigastatut lubati pärast haiglas tohterdamist koju.

Teisipäeva õhtul kella 11 ajal küsisid kaks noormeest Anne tänava Maxima kaupluse juures möödujatelt suitsu. Sigareti andmise asemel haaras üks turskem mööduja noa ja lõi üht küsijat sellega mitu korda.

Noormehed põgenesid pussikangelase ja tema kaaslaste eest lähedase kortermaja teise otsa poole, kus elab nende sõber. Lukustatud trepikoja ette jõudnud, hüüdsid tagaaetavad kõva häälega abi.

Sõber tormas trepist alla ja kutsus külas olnud tuttava kaasa. Vahepeal oli pussitajat taltsutama tõtanud ka üks 35aastane mees. Oli ta sama maja elanik või juhuslik mööduja, seda teised abistajad ei teadnud. Suurt kasvu pussitaja tõmmati ühisjõul lumele pikali.

Kõrvalt jooksis aga ligi tema kaaslane ja tiris ühe pussikangelast kinni hoidva mehe eemale. Käe vabaks saanud, lõi pussitaja väitsa 35aastasele mehele otse südamesse. Ent rüselus jätkus. Kurjategija jõudis veel pussigagi vehkida, enne kui põgenes.

Kella ühe paiku öösel pidas politsei Anne tänava ühe maja esimese korruse korteris kahtlustatavad kinni. Korravalvuritele näitas tee kätte pussikangelase kaaslane, kes oli jäänud kuriteopaika.

"Kükitas siin autode vahel ja väitis, et ta on tavaline mööduja," räägivad heitluse tunnistajad, ise nähtust šokis. Nad viitavad, et ründajad olid viina visanud Anne tänava korteris. Samas majas, mille nurga juures pussiga vehkimine algas.

Kiirabi viis 20aastase torkehaavadega noormehe Tartu Ülikooli Kliinikumi. Selle avalike suhete juhi Kristi Taela kinnitusel on ta küll intensiivravi osakonnas, kuid tema tervislik seisund on stabiilne. Appi tõtanud meestest kaks olid kergemalt vigastatud, nemad lubati haiglast pärast esmaabi andmist koju.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Marko Uibu kinnitab, et 28aastane ja kaks 27aastast Harjumaalt pärit meest peeti kaheks ööpäevaks kinni. Homme peaks selguma, kas keegi neist vahistatakse.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee