Eesti uudised

Koerad tapnud ärimehele kuriteokahtlustus  (10)

Siim Randla, Nataly Koppel , 4. märts 2009 00:00
Politsei esitas kuriteokahtlustuse mehele, kes tulistas Tamsalu vallas Kullenga külas põllul mootorsaaniga sõites peremeeste nähes surnuks kaks valvekoera.

«Nii palju võin öelda, et läksime koeraomanikega rahumeelselt lahku, rääkisime asjad selgeks ja järgmisel nädalal tõmmati asi uuesti üles,» räägib 22. veebruaril aset leidnud koerajahis kahtlustatav Rakvere ärimees Mirek Matikainen.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Mari Luugi sõnul esitas politsei esmaspäeval kahtlustuse mehele paragrahvi järgi, mis käsitleb loomade julma kohtlemist avalikus kohas ja julmal viisil. «Jahimees tulistas korduvalt koeri, kes surid kohapeal,» kinnitab Luuk.

«Sõitsin mootorsaaniga, kuid ei ajanud koeri taga, nagu seal räägiti. Olen korra nende koerte eest mootorsaaniga ära sõitnud, seda võin öelda,» väidab Matikainen. «Aga kui loom jookseb sõiduki taga, pole see põhjus teda lasta.»

Miks ta koeri pidi tulistama, ei taha ärimees selgitada. «Las politsei uurib ja teeb oma tööd. Vabandasin vaid selle eest, et pidin relva kasutama, sest mul ei olnud teist teed,» ütleb ta.

Kuidas asjad omavahel sirgeks räägiti, ka sellest Matikainen ei räägi. Ta ütleb, et ei pakkunud koeraomanikule raha ega soovitanud uut kutsikat varjupaigast võtta.

Sündmuse kõikide asjaolude väljaselgitamiseks on käimas kriminaalmenetlus.

Karistusseadustik näeb ette looma julma kohtlemise eest kohtus süüdimõistmisel kas rahalise karistuse või kuni aastase vangistuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee