Eesti uudised
Reporteri video!

Koeri lasknud ärimees: Pidin relva kasutama (321)

Nataly Koppel, 3. märts 2009 15:32
Pilt on illustreerivFoto: Margus Ansu/Postimees
„Nii palju võin öelda, et me läksime koeraomanikega rahumeelselt lahku, rääkisime asjad selgeks ja järgmisel nädalal tõmmati asi uuesti üles," väidab koerajahis süüdistatav Rakvere ärimees Mirek Matikainen.

Eilne „Reporter" näitas jahmata loo Kullenga külast, kus kohalik rahatuus kihutas mootorsaaniga ja lasi koeraomanike silme all maha kaks valvekoera Reku ja Roki.

Roki peremehele Toomas Otsa olevat otse näkku öeldud, et "ära põe oma peni pärast, mine võta varjupaigast uus". Jahimees lubanud pool raha kinni maksta ja lõpuks tulnud ka hädine vabandus.

Miks koeraomanikud pärast nn rahumeelset jutuajamist politsei poole pöördusid, ei tea Matikainen öelda.

„Ei oska kommenteerida, seal on jah, nii mõndagi asju, mis on kellelegi suhu söödetud," jääb ta salapäraseks.

„Ma vähe kahetsen, et ei kutsunud sinna politseid või mõnda keskkonnateenistust, kes oleks asja fikseerinud...Nad lubasid koerad ise maha matta, aga käitusid hoopis teismoodi," ohkab Matikainen.

Jahimees: Mis raha, mille eest?

„Sõitsin mootorsaaniga, kuid ei ajanud koeri taga, nagu seal räägiti...Olen korra nende koerte eest mootorsaaniga ära sõitnud, seda võin öelda. Aga kui loom jookseb sõidukil taga, pole see põhjus teda lasta."

Miks ometi pidi Matikainen keset päeva koeri tulistama, ei taha ta selgitada: „Las politsei uurib ja teeb oma tööd," keerutab mees.

Kuidas asjad omavahel sirgeks räägiti, ka sellest ei kibele firmajuht rääkima. Poetab vaid nii palju, et ta ei pakkunud koeraomanikule mingit raha ega soovitanud uut kutsikat varjupaigast võtta.

„Mis raha, mille eest? Olen netikommentaare lugenud, kus käib 3 000 kroonist juttu ja koerakutsika võtmisest varjupaigast, kuid rahast polnud absoluutselt juttu!" raiub Matikainen.

„Vabandasin vaid selle eest, et pidin relva kasutama, sest mul ei olnud teist teed," jääb ta endiselt napisõnaliseks ega vasta, miks ta ometi koerad maha lasi.

Samal teemal

02.02.2011
Kohus: julm koertetapja õigustab end
08.09.2010
Loomaarst: Kullenga koeri ei tapetud haavlilasuga
06.09.2010
Kullenga küla koeratapja astub täna taas kohtu ette
11.01.2010
Kullenga küla koeramõrtsukas astub kohtu ette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee