SÄÄSTUREŽIIMILE? Eesti Panga juht Andres Lipstok lubab töötajate palgad üle vaadata märtsiks. Foto: Mati Hiis
Tõnu Lilleorg 18. veebruar 2009 00:00
Eesti Panga president Andres Lipstok peab keskpangatöötajate palkade langetamist kaalumist väärivaks, kuid need peavad jääma kommertspankade omadega konkurentsivõimeliseks.

Koos lisatasude ja kogumispensioni hüvitisega ulatub Eesti Panga presidendi brutopalk 146 000 kroonini, kolme asepresidendi palgad on 115 000 – 127 000 krooni.

"Võimaliku otsuse palgakulude muutmiseks võime vastu võtta märtsis pärast vastava analüüsi valmimist," ütleb Andres Lipstok. Samas peavad keskpanga töötajate palgad tema sõnul jääma konkurentsivõimeliseks kommertspankade palkadega.

Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik ütles ERRi uudistele, et Eesti Pank võiks käituda solidaarselt valitsusasutustega ja tõmmata oma personalikulusid koomale.

Swedbank on palgapoliitikat juba muutunud. "Vähenenud on ka kord aastas töötajatele väljamakstavad tulemusboonused," ütleb Swedbanki pressiesindaja Kristi Künnapas "See on otseselt seotud panga kasumi vähenemisega."

Postimehe andmeil on Soome Panga presidendi Erkki Liikaneni kuupalk Eesti kroonidesse ümberarvutatult umbes 325 000 ja Rootsi keskpanga juhi Stefan Ingvesi oma umbes 290 000.