Eesti uudised

Hannes Vanaküla: "Ega ma ennast suureks selgeltnägijaks pea, vahel otsimised õnnestuvad!" (153)

Eiris Teeveere, 9. veebruar 2009, 00:00
MIS JUHTUS? Ametlikku versiooni, miks Kaido Sirel novembri lõpul jõulupeolt tulles kadunuks jäi, politseil veel ei ole. Selgeltnägijad arvavad, et juhtus liiklusõnnetus.  Erakogu
Töölt minema löödud maag Hannes Vanaküla tegevusetult ei istu. Nädalavahetusel leidis ta ühes oma jüngritega üles novembri lõpul kadunuks jäänud pereisa.

Nelja lapse isa Kaido Sirelit nähti viimati 29. novembril Taebla bussipeatuse vastas ristmikul ja Ääsmäe–Haapsalu maanteel. 42aastasel mehel oli ülikond seljas, sest ta oli tulnud asutuse jõulupeolt. Veidi enne kodumaja palunud ta end bussist välja lasta, et natuke jalutada. Koju ta ei jõudnud. Maantee äärde oli Kaidost maha jäänud ainult kott vahetusjalanõudega.

Kõrkjad nägemuses viitasid veekogule

Eelmisel laupäeval sai Lääne politseiprefektuur teate, et Taebla jõest leiti mehe surnukeha.

Leidjaks osutus maag Hannes Vanaküla koos "Selgeltnägijate tuleproovis" osalenud Geidi ja Teuriga, kelle Kaido õde Katrin kohale oli palunud. Paar kuud Kaidot taga otsinud abikaasa Inge sõnul tugineti esmalt kõikvõimalikele vihjetele, kuid kuna ükski neist tulemusi ei andnud, otsustati lõpuks võtta ühendust Hannes Vanakülaga.

"Nägime ajaleheartiklit, kus ta oli ka kellegi otsimisel osalenud," räägib Inge, miks just tolle selgeltnägija kasuks otsustati.

"Ega mina ennast suureks selgeltnägijaks ei pea, aga vahetevahel otsimised õnnestuvad niimoodi hästi," räägib Vanaküla, et kadunud pereisa leiti silme ette tekkinud vihjepildi abil. "Ma sain sellise pildi, et on kõrkjate juures. No, see tähendab seda, et ta peab veekogus olema," seletab maag selgeltnägemise tagamaid.

Kohale jõudes küsiski Vanaküla suunda lähima veekogu juurde ning temaga kaasas olnud Katrin ja Inge juhatasid ta Taebla jõe äärde. Kui nad siis sealt allavoolu allapoole liikuma hakkasid, märkas Vanaküla vees kummalist kivi, mis jää seest välja paistis.

"Siis ma kutsusin Teuri, et ta puukaikaga jää eemale peksaks ning vaataks, mis seal on, ja siis ta tuligi sealt välja," räägib Vanaküla.

Lääne politseiprefektuuri teatel leiti Kaido surnukeha ainult kilomeetri kauguselt kohast, kus teda viimati elusana nähti. Kuigi politsei oli sama piirkonna varem läbi käinud, ei oska Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Kukk öelda, kuidas surnukeha märkamata jäi. Ta rõhutab, et lähiümbrust kammiti küll hoolega, kuid täpset marsruuti ei mäleta enam keegi.

Politsei teatel surnukehal väliseid vigastusi polnud.

Juba Kaido otsimise ajal kerkis üles versioon võimalikust liiklusõnnetusest, kuid mõne aja pärast lükati see kõrvale. Vanaküla tuleb nüüd selle juurde tagasi. Ta rõhutab küll, et see on Geidi nägemus, kes olevat temast oluliselt parem nägija, ent lisab igaks juhuks ka, et ei tea, kui õige noore jüngri oletus on.

Selgeltnägijad usuvad liiklusõnnetust

"Geit nägi niimoodi, et ta oli tee peal olnud ja keegi oli talle kogemata otsa sõitnud. Siis ta visati sinna ümberkaudsesse reovette ja arvatavasti oli ta siis lõpuks jõkke ujunud," räägib Vanaküla, et see versioon seletaks ka, miks politseikoerad Kaidot ei leidnud. "Kui ta tõesti seal reovees oli, siis koer ei võta teda sealt kinni, seal on ju igasugused haisud."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee