Eesti uudised

Riigikogulase kohtuvõitlus (15)

Arvo Uustalu, 4. veebruar 2009, 00:00
JULGELT KOHTUSSE: Riigikogulane Jaan Kundla ei võtnud advokaatigi, sest on enda väitel puhas poiss.  Aldo Luud
"Paistab, et meie vahel on sõprust samapalju kui jänesel ja boamaol," tõdeb Kalle Kroon, kes riigikogu liikmele Jaan Kundlale müüdud korterit nüüd, kaks aastat hiljem kohtu kaudu tagasi nõuab. Meestel aga on teineteisele lisaks veel selline hunnik etteheiteid ja süüdistusi, et kohtuniku mõistus sai lihtsalt otsa.

Kas riigikogu liige Jaan Kundla (parteitu) tüssas Kalle Krooni, kui ostis 2006. aasta sügisel temalt Paides Karja tänavas asuva korteri?

Just sellise küsimuse võttis eile arutamisele Paide kohus. Õige pea aga selgus, et peale korteri on Krooni ja Kundla vahel veel terve laar vimma.

Kohtupäev muutus kurjakuulutavaks tegelikult juba enne istungi algust, kui ühe telekanali kaameramees räntsatas Kundlat üles võttes ristseliti trepile siruli.

Järgmisel hetkel oli õhus juba kismahõngu, kui Kundla keeldus Krooni terekäest, öeldes, et pole kindel, millal vastane teda jälle lüüa üritab.

Küsitavast kismast sai kummaline korteritehing

Ühest küsitavast kismast meeste kraaklemine omal ajal alguse saigi.

Nimelt sattunud asjaosalised 2006. aasta septembris Paides Kundla kodu juures kokku.

"(Kroon) Kukkus sõimama ja haaras käega mul rinnust kinni. Pintsak oli katki rebitud. Mõistagi tegin juhtunu kohta politseile avalduse," meenutab 71aastane saadik omaaegset kohtumist turske hagejaga. Mehed läinud käsipidi kokku linna veehaarde üle jageldes, sest Kundla olnud volikogu liikmena tolle asjaga seotud.

Kroon tõstis enda väitel aga ainult häält, mitte ei haaranud vanahärrat kõrist ega rinnust. Kundla kaebuse peale algatati küll kriminaalasi, kuid vanahärra pakkunud Kroonile kummalist tehingut: ta võtab süüdistuse tagasi, kui Kroon oma neljatoalise korteri 200 000 krooni eest talle müüb.

"Pärast kriminaalasja algatamist minu vastu ütles Kundla telefoni teel, et küll ta leiab ka tunnistajad. Tegin otsuse surve all," põhjendab Kroon nüüd, miks ta korteri Kundlale maha müüs.

Kriminaalasi lõpetati mõni aeg hiljem tõendite puudumise tõttu.

"Suuremat lootust mul kohtus võita pole. Kuid ma pidin korteriasjale ametliku käigu andma, sest muidu oleks see mulle eluks ajaks südamele jäänud. Vähemalt astusin enda vara kaitseks mehise sammu," nendib Kroon.

Vähe sellest – peale korteri odava väljakavaldamise süüdistab Kroon rahvasaadikut ka selles, et osa rahast olevat tänaseni maksmata. "Koos viivistega on mul isegi sellest napist kokkulepitud rahast 40 000 krooni saamata. Tahan, et Kundla mulle korteri ostuhinnaga tagasi müüks," teatab mees.

Kundla näeb kõike aga sootuks vastupidiselt – ta polevat Kroonile sentigi võlgu, sest ta maksnud kinni korteri kommunaalvõla ja vastase süüdistus olevat üldse naeruväärne.

Kohtunik tõstis lõpuks käed ja andis alla

"Tegelikult peaksin mina Krooni vastu protsessima, sest ta elas minu korteris ligi aasta edasi, aga üüri ei maksnud. Kõige kummalisem, et ta küsib nüüd 10 000 krooni veneaegse mööbli eest, mida ei suvatsenud korterist ise ära viia. Kui palusin mööbli endaga kaasa võtta, ütles ta, et viigu ma see prügimäele. Nüüd aga üritab selle pealt teenida!" kirub Kundla.

Krooni väitel Kundla aga vassib ning mees olevat mööbli tagasisaamise üle siiralt õnnelik.

Keset kohtuistungit korraldas Kundla ootamatu stseeni: äkki vudis rahvasaadik TV3 naisreporteri manu ja sokutas talle pihku paberilehe. Kohtunik Sirje Lahesoo tõstis Kundla jooksuharjutuse peale häält ja käskis tal kohtupinki naasta.

Kundla seletas episoodi hiljem sellega, et tahtis avalikuks teha ühe Kroonilt saadud elektronkirja, kuid see olevat nii ropp, et ta ei saanud seda kohtusaalis ette lugeda.

Kundla väitel kirjutas vastane talle 9. juulil 2007 sellise meili: "Võid oma m***i närida, kui tahad, mina ei lähe siit kuhugi."

Pärast poolteist tundi väldanud eelistungit sai kohtuniku jaks otsa.

Lahesoo teatas, et hagi asjaolud on nii segased, et Kroon peaks enda nõudmised advokaadi abiga selgelt paberile panema. Selleks anti mehele kaks nädalat. Kohtuniku sõnul on Kroon saatnud kohtumajja suure hulga pabereid, mille seotus praeguse hagiga jääb arusaamatuks.

Ka Kundla väidab, et ei saagi täpselt aru, mida Kroon talle süüks paneb.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee