Maailm

Medvedev: naaberriigid lõpetagu ajaloo ümbertõlgendamine! (134)

Toimetas Silver Saluri, 27. jaanuar 2009, 17:44
Venemaa president Dmitri MedvedevFoto: Scanpix
President Dmitri Medvedev sõnas täna, et Venemaa peaks rohkem vastu seisma mõnede naaberiikide ponnistustele ajalugu ümber tõlgendada, vähendades Venemaa rolli Hilteri purustamisel.

"Me peame olema karmimad oma seisukohtade kaitsmisel ja rääkima oma partneritele kogu tõe naaberiikidest, kes vassivad ajaloo kohta ja ülistavad natsikurjategijaid," lausus Medvedev valitsusliikmetele, vahendab Reuters.

"Siin ei ole ruumi diplomaatilisele peenutsemisele. Tahan, et välisminister võtaks agressiivsema positsiooni," lisas Venemaa riigipea.

Medvedev viibis Peterburis pidustustel, mis tähistavad 65 aasta möödumist päevast, mil punaarmee lõi tagasi natside 900 päeva kestnud piiramise toonases Leningradis.

Ajaloolaste hinnangul suri piiramises ligemale miljon inimest, enamus nälga, kui Saksa väed pommitasid toiduladusid, lootes nälja abil linna alistuma sundida.

1991. aastal lagunenud Nõukogude Liit viis vene ühiskonna kihistumiseni ning punaarmee tähtis roll Natsi-Saksamaa purustamisel on jäänud üheks peamiseks ühiskonda liitvaks elemendiks. "Võidu pärand ei ole vaid ajalugu, see on võimas allikas, mis viib meie riiki ka edasi," lausus Medvedev.

Presidendi sõnul vajab endiselt selgitamist, kas nõukogude sõjas hukkus ikka 27 miljonit inimest nagu väidetakse.

"Me näeme tõe väänamist sõjast ja punaarmee otsustavast panusest natsismi purustamisel ja Euroopa vabastamisel," lausus Medvedev. "Meie ülesanne on vastu seista sellisele võltsimisele igal võimalikul moel."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee