Eesti uudised

Ärimees Indrek Pertelson upub võlgadesse (47)

Eiris Teeveere, 20. jaanuar 2009 00:00
RASKUSTES: Kahekordse olümpiapronksi Indrek Pertelsoni äriprojektid tõid kaasa raske võlakoorma. Foto: Kalev Lilleorg
Arigato juhatuse esimehe kohalt taandatud endise judoka võlakoorem vähenemise märke ei näita: see on juba üle 3 miljoni krooni.

Krediidiinfo andmetel on maksuvõlg 3 201 000 krooni. Sellele lisandub üle miljonikroonine eralaen, mille tagasinõudmiseks on Julianus Inkasso sunnitud pöörduma laenu käendaja poole. "Pertelson ei ole nõuetekohaselt täitnud sõlmitud kokkuleppeid. Seetõttu oleme esitanud nõude kokkulepet käendanud isiku vastu. Hetkel tegeleme kohtuasja ettevalmistamisega," ütleb Julianus Inkasso menetlusjuht Ivar Kamarik.

Suurema osa koguvõlast moodustab Arigato nime all tegutsenud Haabersti Perespordikeskuse 2 676 000-kroonine võlg. Lisaks vaevlevad väiksemates rahalistes raskustes ka teised Pertelsoni ettevõtted. Näiteks on äri- ja juhtimisnõustamise ning koolitustega tegeleva OÜ Sentimento võlg 80 000 krooni. Väikseid judokaid treenival spordiklubil Condor aga 445 000 krooni. Samas tegutsevad Krediidi-

info andmetel ühegi maksehäireta OÜ Judomedia Productions, OÜ ITM Haabersti, Anne Spordikeskuse Sihtasutus, ISM Trade OÜ, Budomaja OÜ ning Indreku ja Aleksei Judo Arengufondi Sihtasutus.

Haabersti Perespordikeskuse juhatuse liige Kaido Kotkas pole pärast Pertelsoni Arigato juhatuse esimehe kohalt taandamist temaga suhelnud. Tulevikus ta Pertelsoniga koostööd teha ei tahaks. Kotkas selgitab, mis vigu Pertelson Arigatot juhtides tegi: "Kui keskkond muutub, peab muutuma teatud määral ka ettevõte. Ei saa vastandada ennast nendele muutustele, mis maailmas toimuvad." Tema sõnul peab äris oskama arvutada nagu koduski: "Ei saa kulutada rohkem, kui sisse tuleb!"

Võlanõudjate kartuses Pertelson võõrastelt numbritelt tulnud kõnedele ei vasta.

Pärast mitut ebaõnnestunud katset teda tabada saatis Pertelson sõnumi, et on välimaal ning on Õhtulehega nõus rääkima 29. jaanuaril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee