Muusika

"Võilillepõllul naerame, naerame, naerame..." (88)

Margo Pajuste, 17. jaanuar 2009, 00:00
PAHA POLLY: Vasakult Alari UIbo (endine trummar), Toomas Oks (soolokitarrist), Liana Kolodinskaja (vokaal), Kristiina Taits (taustvokaal), Innar Täht (bass) ja Harry Ruotsi (endine rütmikitarrist).  Maria Karolin
2005. aastal tuli Võrus kokku bänd Paha Polly, kes tahtis proovida, kuidas kõlavad Nirvana kaverid naislaulja esituses. Peagi avastati, et lauljaks kutsutud Liana kirjutab huvitavaid ja omanäolisi laule, asi arenes omasoodu ja seni veel suhteliselt tundmatu bändi lugu "Naerame" sai Statoili telereklaami kaudu laialt tuntuks.

Äsja ilmus Paha Polly debüütplaat "Ei jäägi üle muud...", millelt julgeks päris mitmele loole vähemalt kohalikus mastaabis suurt tulevikku ennustada. "Meloodiline alternatiivrokk, selline suhteliselt hoogne muusika... ja lõbus vist ka," iseloomustab emakeeleõpetajast laulja Liana Kolodinskaja bändi muusikat.

Kust bändile selline nimi tuli – Paha Polly?

Kui nimepanek päevakorral oli, siis tuli meelde üks Nirvana lugu nimega "Polly". Lisaks meeldis meie kitarristile selline bänd nagu Good Charlotte ja siis kuidagi sai nendest kahest faktist tuletatud Paha Polly.

Keda oma eeskujudeks peate?

Eeskujud on meil kõigil erinevad olnud, mõnel Vennaskond, mõnel karmimad metalbändid. Trummaritel näiteks Lamb of God. Üks bänd, mis vist kõigile meeldib, on System of a Down.

Kas oletegi täitsa Võru bänd?

Kõik on põhimõtteliselt Võrust pärit jah. Ainuke probleem selle juures on, et mujale kontserdile sõitmisega pole väga viga, aga Tallinna ots on küll pikk ja sinna oleme sellepärast seni vähe sattunud.

Kui sageli Paha Polly kontserte annab?

Erinevalt, oleneb sellest, kuidas meil endal aega on ja kuidas kutsutakse. Keskmiselt tahaks iga kuu korra mängida ikka. Kõige parem kontsert, millega me ise kõige rohkem rahul oleme, oli sel suvel väikeses maakohas nimega Laheda.

Tervelt üheksal lool plaadil on Liana Kolodinskaja loonud nii teksti kui ka viisi. Kuidas need lood sünnivad?

Kodus kitarril kuidagi tuletan, siis mängin teistele proovis ette. Nemad arranžeerivad ja siis vaatame, mis sellest asjast kokku tuleb.

Kas kontserdil ka kitarri mängid?

Ei, meil on selleks paremad inimesed olemas. Laval keskendun ainult laulmisele.

Oled iseõppija?

Jah.

Bänditegemisest Paha Polly praeguses tegevusstaadiumis ilmselt veel ära ei ela.

Jah, ma töötan koolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana.

Kuidas su õpilastele Paha Polly meeldib?

Üks kontsert oli meil Võru rahvamajas otse kooli kõrval ja seal olid nad küll kõik kohal. Minu arust olid nad fännid kohe, kui teada said, et ma bändi teen. Kuulnud nad seda veel ei olnudki.

Teie plaadi promotööd tegi väikestviisi Koit Raudsepp ise. Kas olete mõne agentuuri alla saanud?

Ei, Pedrobeat aitab meil plaati lihtsalt levitada. Plaadi andsime ikka ise välja.

Kuidas "Naerame" Statoili reklaami sai?

Võtsime kunagi osa Coca-Cola korraldatud Sound-wave konkursist, seal oli žüriis Genka ehk Henry Kõrvits. Talle hakkas see lugu meeldima ja ta pakkus seda oma isale, kes töötab reklaamiagentuuris.

Millised on teie lähema aja plaanid?

Esitleme plaati hoolega. Täna esineme Pärnus Mai keskuse rokiklubis. Veebruaris tulevad mõned kontserdid Võrus ja Valgas, üritame tulla ka Tallinna ja Tartusse.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee