Toimetas Marge Sillaots 8. jaanuar 2009 10:00
Rocca al Mare kaubanduskeskus sõlmis Tallinna Loomaaiaga vaderilepingu, millega toetab elevante 300 000 krooniga aastas.

"Tegemist on märkimisväärse toetusega, mille üle loomaaial on väga hea meel. Vaderiks olemine tähendab loomaaia edenemise toetamist vaderi hoolealuste aastase söödakulu maksumusega. Sööb aga meie elevandipere päris tublisti - suveperioodil kolme peale keskmiselt 5 tonni ja talvel kuni 2,5 tonni nädalas," ütles Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal. Kui Rocca al Mare keskus toetab elevantide Carli, Draay'i ja Fieni ülalpidamist, siis loomaaed omakorda hoiab tavapärase praktika kohaselt toetajat kursis elevantide käekäiguga.

"Kui loomaaiaga rääkides selgus, et toetust vajaks elevandipere, ei läinud otsuse tegemine pikalt. Elevant on ikka olnud laste poolt armastatud loom ning laste- ja peresõbralikkusele oleme suurt rõhku pannud ka oma kaubanduskeskuse uuendamisel. Mõte tundus seda loogilisem, et ka meie keskust külastavad turistid on väga tihti oma reisiplaanidesse võtnud just naabruses asuva elevandiperega tutvumise," lausus Rocca al Mare kaubanduskeskuse juhataja Mati Pops.

Loomaaia direktor Mati Kaal märkis, et Tallinna kolm elevanti on turistide ja eriti naaberriikidest pärit külastajate seas väga populaarsed. Saab ju lähiriikidest elevante kõige lähemal vaadata Rootsis - Läti, Leedu ja Soome loomaaedades elevante ei ole. Hiljuti avati Tallinna Loomaaias taas üle hulga aja elevantide siseekspositsioon - paksunahaliste maja rekonstrueerimise tulemusena said elevandid endale paremad elutingimused.