Eesti uudised

Kannatanu Erki: politsei, mis asja te teete? (59)

Maarius Suviste, 23. detsember 2008 00:00
IGA PÄEV TREENING: Pärast pussitamist ratastooli jäänud Erki Saar peab iga päev vähemalt pool tundi selle treeninguseadmega käsi ja jalgu treenima. Seitsmeaastane poeg Raido on isa treeninguks valmistumisel suureks abiks. Foto: Aldo Luud
"Vahepeal tekib tunne, et politsei tahab pussitamist kinni mätsida," ütleb Erki Saar, kes aasta tagasi kolm ränka noahoopi sai.

Erki räägib oma kogemustest politseiga. "Pussitaja, kes oli rünnaku hetkel päris täis, võeti küll kinni, kuid vabastati juba järgmisel päeval, kui ta oli kaineks saanud. Kõige parem on see, et ta viidi politseiautoga koju. Nagu õige inimene! Tore politsei küll!" imestab ta.

Kannatanu jätkab: "Olen mitu korda helistanud politseisse ja nõudnud vastust küsimusele: mis toimub? Vahepeal ei saanud uurijat üldse kätte. Helista, palju tahad, keegi vastu ei võta. Politsei, mis asja te teete seal? Siis selgus, et asjaga tegeleb teine uurija. Siis tuli veel üks uurija. See ei osanud eesti keelt. Tekkis küsimus: kus riigis ma elan?"

Erki imestab: "Aasta saab täis ja siiamaani pole midagi tehtud. Pussitaja liigub vabalt ringi. Tundub, et pussita, palju tahad – enne kui laipa taga pole, kinni ei panda."

"Politsei süüdistamisel soovis midagi kinni mätsida ei ole mingit alust," ütleb Ida politseiprefektuuri kõneisik Liivi Maalman. "Kõik juhtunu asjaolude selgitamiseks vajalikud menetlustoimingud on sooritatud. DNA-ekspertiis ja kannatanu kohtuarstlik ekspertiis on määratud, kuid enne ekspertide arvamusi ei saa esitada lõplikku kahtlustust ega kriminaalmenetlust lõpule viia."

Maalman ütleb, et kuna esialgsed kuriteosündmuse asjaolud vajasid täpsustamist, ei taotletud kahtlustatava vahistamist, vaid tema suhtes piirduti tõkendiga – elukohast lahkumise keeluga.

Politsei kõneisik selgitab, et vahistamiseks on kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt väga kindlad alused – isik kas hoiab kõrvale kohtueelsest menetlusest või jätkab uute kuritegude toimepanekut. "Praegu pole kahtlustatav kumbagi teinud," ütleb Maalman. Ja lisab, et kuriteos kahtlustatav viidi autoga koju inimlikust seisukohast lähtudes: "Sest oli detsembrikuu ning kuriteos kahtlustatav oli politseisse toimetatud tubastes riietes, sussides, ega omanud tagasisõiduks elukohta raha."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee