Eesti uudised

Vahur Kersna: keegi pidi olema see mooramees, kes ETVs asjad liikuma paneb 

Toimetas Marge Sillaots, 8. detsember 2008 15:15
"Urmas Ott küsis oma külaliste käest ikka: "Kas teie elu tipphetk on möödas?" - no kuidas sa sellele vastad? Ei oska ju kunagi nii öelda," tõdes Kersna.Foto: Tiina Kõrtsini
Legendaarne telemees Vahur Kersna rääkis Raadio 2 saates "Kõik puhuvad" minevikust, tulevikust, teletööst ning tema ja ETV ümber puhkenud tülist. 

Kersna sõnul on tal hetkel rahulik periood ning ta elab omas tempos. Ajakirjanike huviorbiiti sattumisel ei ole Kernsal samuti probleeme, kuna on olnud seal juba mitukümmend aastat. Isikliku elu ning ajakirjanduse huvi üle ütleb Kersna, et see on inimeste töö. Ei saa süüdistada hunti selles, et ta on hunt, ta peabki seda tegema. 

"Urmas Ott küsis oma külaliste käest ikka: "Kas teie elu tipphetk on möödas?" - no kuidas sa sellele vastad? Ei oska ju kunagi nii öelda," tõdes Kersna.

Nii meenutas Kersna ka kunagist intervjuud kadunud presidendi Lennart Meriga, kes telefonitoru otsas intervjuu soovist kuuldes kõigepealt ETVd sõimas ning seejärel nõus oli, kohale tulles hilines ning rääkis 15 minutit niisama juttu, millest hiljem meediakära ja fosforiidikampaania alguse sai. Aastaid hiljem tõdes Meri, et Eesti Televisioon on pilkane öö, milles on vaid üks täht, vihjates nii Kersnale. 

Kes on saatest "Pealtnägija" puudunud Kersnast kaotanud - Kersna või saade ise? "Usun, et kaotanud pole keegi. Või vastupidi. Aga kas peabki alati võitma? Mäng mängu enda pärast on ilusam," vastas Kersna. Samuti tõdes teletäht, et kiusatust saatesse naasta tal olnud ei ole. 

Kersna ERRi naasmine oli üllatus. Samuti ka veerg ajalehes Postimees. Kersna sõnul ei kirjutanud ta neis artikleis küll midagi erilist ja ennekuulmatut. "Vahel tahaks lihtsalt välja öelda. Olin nende inimeste kohta öelnud jõuliselt hästi. Nii et lugege uuesti. Seal oli vihjeid, nii üldiseid kui pehmeid. Inimesed loevadki välja seda, mida teada tahavad," ütles teletäht. 

Kas Kersna leiab, et avalik musta pesu pesemine on hädavajalik? "See on avalik-õiguslik televisioon, see pole pesupesemine. Selle asemel, et (Postimehes) kirjutada olulistest asjadest, kirjutatakse kolmanda järgu asjadest," nendib mees. Pärast artikleid on tema sõnul hakanud asjad liikuma ka ETVs, kuna keegi pidi olema see mooramees, kes asjad liikuma paneb. "Mul jäi palju ütlemata, aga inimesed on tundlikud, nendega peab õrnalt ringi käima."

Uut saadet ja sellega kaasnevat võtab teletäht rahulikult, unustatud on ka reitingud. Enda sõnul on ta seda kõike juba teinud ning tal pole vaja enam midagi tõestada. Ka uus saade tuleb rahulik - on Tõnis Mägi ja klaver, Tõnis mängib klaveril ning räägib oma elust. 

Kuidas aga Kersna pojal läheb? "Tundub, et läheb väga hästi. Ta on terve, rõõmsameelne ja särtsakas. Saan temaga palju aega veeta. Ta on nagu saatuse kingitus - midagi sellist ei osanud oma ellu oodata, ei osanud arvata, et see on nii lahe," lisas teletäht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee