Eesti uudised

Andres Raag: "Minu hääl on küsitlusest müstiliselt haihtunud!" (14)

EVE HEINLA, 4. detsember 2008 00:00
HÄMMELDUNUD: Linnateatri näitleja Andres Raag, kelle sõnul selline kahe kultuuriasutuse vastandamine on algusest peale jama, on hämmeldunud: «Minu ja veel mitme hääletanu nimi on nimekirjast müstiliselt haihtunud!» Foto: ARNO SAAR
Keskerakondlasest linnapea Edgar Savisaare küsitlustriki tulemuse ausus on küsimärgi all. Osa nimesid on hääletustabelist kadunud. Näiteks pole seal enam Linnateatri näitleja Andres Raagi häält.

Tallinna linnavalitsus pärib kahasse Keskerakonnaga internetis korraldatud küsitlusel rahvalt, kumba kultuuriasutust – Linnateatrit või Kultuurikatelt – tuleks raha andmisel eelistada.

Küsija on linnapea, seda kinnitab ka reklaam "Savisaar küsib sinult" linna kodulehel.

Ootab Keskerakonnalt selgitust

Näitleja Andres Raag hääletas avalikult, oma nime varjamata, ja sai vastu ka tänuelektronkirja Savisaarelt.

"Andsin oma toetuse teatriehitusele kohe üsna alguses, küsitluse esimestel päevadel," räägib Raag. "Paar päeva oli mu nimi nimekirjas ka üleval ja siis kadus. Lugesin netihääletuse lehelt kommentaari, et kellegi teise hääl oli kadunud, hakkasin kohe vaatama – tuligi välja, et minu oma ka enam pole."

Raag saatis Keskerakonna meilile järelepärimise. Sealt oli ta ju saanud kinnituskirja ja tänuvastuse Savisaarelt.

"Kirjutasin, et ma ei saa küsitlust tõsiselt võtta, kuna minu häält enam pole. Ja küsisin selgitust, miks ja kuhu see haihtus."

Raag ootab oma nädala eest läkitud kirjale vastust siiani.

"Ma ei tahaks eriti uskuda, et tegu on tehnilise veaga. Tean teisigi, kelle hääl on kadunud. Ka nende nimed on olnud avalikud, mitte punktiiriga märgitud."

Ta rõhutab, et küsimus pole selles, et Linnateatrilt oleks poolthääl ära võetud. "Kuid see nimede kadumine paneb paraku kogu küsitluse usaldatavuse küsimärgi alla. Ehkki ega see küsitlus midagi ju muuda – linn teeb ikka nii, nagu tahab. Ja kogu see ettevõtmine on äärmiselt tobe," on Raag kindel.

Raepress suunab küsimuse edasi Raimond Kaljulaiule, kes aitab Keskerakonnal küsitlust korraldada.

Kaljulaidi sõnul on täiesti välistatud, et hääli keegi pahatahtlikult kõrvaldaks või mõni karvane käsi tulemusi muudaks.

"See on 120 protsenti välistatud! Ja ma kinnitan, et ka näiteks Raagi hääl läks arvesse," rahustab ta. Miks osa hääletanuid oma nime seal ei näe, selle kohta pakub ta, et ehk nad ikkagi kogemata ei pannud kastikesse vastavat linnukest, mis lubaks nime avalikult näidata ja rõhutab veel kord, et igasugune vassimine on välistatud.

Ka lubab ta uurida, miks pole erakond seni näitleja pärimisele vastanud.

Küsitlust juhib Kultuurikatel

Eile kella neljase seisuga oli linnahalli naabrusse rajatavat Kultuurikatelt toetanud 57 protsenti hääle andnutest. Kokku on 4803 hääletajat.

Hääletus lõpeb 10. detsembril.

Eesti Päevalehe väitel jagub linnal reaalselt raha vaid Kultuurikatlasse investeerimiseks.

"Lehtedes on jah sellist juttu, et Kultuurikatel saab toetuse. See ei vasta tõele," tõrjus Savisaar eile linnavalitsuse pressikonverentsil. Raha eraldatakse meeri sõnul sellele, kes kogub 10. detsembril lõppeval rahvahääletusel enam poolthääli.

Üleeile nimetas Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen oma avalikus pöördumises, et kõnealune rahvaküsitlus on vastutustundetu, ebaeetiline, küüniline ja kultuurivaenulik populism.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee