Eesti uudised

Eesti jalaväekompanii Estcoy-7 alustab teenistust Afganistanis 

Toimetas Nataly Koppel, 17. november 2008, 13:47
Täna võtab Estcoy-7 üle vastutusala Lõuna-Afganistanis Helmandi provintsis teeninud jalaväekompaniilt Estcoy-6.

Eesti kaitseväelased teenivad Suurbritannia eliitüksuse Second Royal Gurkha Regiment (2RGR) koosseisus Now Zadi piirkonnas.

"Meie üksused on operatsiooniks valmis," ütles Estcoy-7 ülem major Raigo Paimla. "Enne Afganistani tulekut läbis kompanii pingelise väljaõppeperioodi Paldiskis. Viidi läbi kompaniiharjutus BAM Sirgalas ja kontrolliti missiooniüksuse operatsioonivalmidust õppusel Teraskilp."

Koos Eesti jalaväekompaniiga teenivad Now Zadis ka rahvuslik toetuselement NSE-6, Suurbritannia logistikud ja Ameerika Ühendriikide merejalaväe üksused.

Estcoy-7 eesmärgiks on domineerida oma vastutusalal Now Zadis ning näidata rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude kohalolekut. Kompanii ülesandeks on operatsioonide läbiviimine Talibani võitlejate tegevuse segamiseks ja julgeolekualase olukorra parandamiseks piirkonnas. Taliban kasutab Now Zadi ala transiidiks põhjast lõunasse Sangini ja itta Musa Qala alale.

Eesti üksused harjutasid enne operatsioonialale siirdumist nii Kandaharis kui ka Camp Bastionis operatsioonispetsiifilist tegevust, mille käigus õpiti tegutsemist uuemat tüüpi isevalmistatud lõhkekehade vastu, harjutati jao suuruse üksuse protseduure sattumisel varitsusele ja lihviti teisi sõdurioskusi.

Eesti kaitsevägi osaleb NATO juhitud sõjalisel operatsioonil Afganistanis alates 2003. aastast. Kaitseväe suurimal välisoperatsioonil teenib ligikaudu 150 kaitseväelast, kellest enamus tegutseb Lõuna-Afganistani Helmandi provintsis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee