Maailm

Saksa välisminister ründas Medvedevi uut raketiplaani (6)

AFP/BNS/ÕL, 8. november 2008 00:00
PAHANDAB MOSKVAGA: Saksa välisministri Frank-Walter Steinmeieri arvates annab Medvedevi uus raketiplaan vale signaali. Foto: reuters
Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier, keda üldiselt peetakse Venemaa-sõbralikuks poliitikuks, ründas eile ilmunud usutluses Kremli plaani paigutada lühimaaraketid Iskander Kaliningradi oblastisse.

Plaanist viia raketid Leedu ja Poola vahelisse enklaavi teatas Venemaa president Dmitri Medvedev kolmapäeval, kui Barack Obama kuulutati USA presidendivalimiste võitjaks. Steinmeieri sõnul saatis ta sellega vale signaali valel ajal.

"Venemaa peaks aru saama, et USA tulevase presidendiga, kes soovib uusi partnerlussuhteid, on USA ja Venemaa suhetes oodata muutusi paremuse poole," ütles Steinmeier päevalehele Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"Moskva ei peaks andma põhjust uuteks vääritimõistmisteks," manitses ta ja lisas, et kui Medvedevi teate eesmärk on USA uueks presidendiks valitud Barack Obamat provotseerida, siis see ei olnud väga tark tegu.

Medvedevi sõnul on Kali-ningradi raketiplaan vastus USA kavale viia oma raketitõrjesüsteemi osised 2013.–2014. aastal Poola ja Tšehhi territooriumile.

Washingtoni väitel on süsteem mõeldud paariariikide, nagu Iraan, raketirünnakute tõrjumiseks, Venemaa aga leiab, et USA raketikilp ohustab tema julgeolekut.

Samal teemal

21.12.2013
Eesti korraldab Saksamaa ja Balti riikide välisministrite kohtumise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee