Uudised

Harri Kingo oli kaine  

14. november 1998, 00:00

Uudisteraadio saatejuht Harri Kingo lükkas ümber kuulujutud, nagu oleks ta olnud üleeile Reformierakonna esimehe Siim Kallasega intervjuud tehes purjus.

TARMO MICHELSON

Uudisteraadio saatejuhi Harri Kingo sõnul helistas pärast Siim Kallasega tehtud intervjuud talle Õhtulehe toimetaja Tõnis Erilaid, kes tahtis teada, kas Kingo oli eetris purjuspäi. "Küsisin Erilaiu käest, kas see on mingi nali," rääkis Kingo Sõnumilehele.

Kingo sõnul riivas sellelaadne küsimus teda niivõrd, et ta ruttas tagalat kindlustama võimaliku süüdistuse puhuks ja sõitis Wismari haiglasse, kus lasi paarisaja krooni eest analüüsid teha. "Olin täiesti kaine," märkis Kingo pärast testide tulemuste selgumist.

Kingo sõnul olevat Erilaid sellise info saanud oma allikalt, keda Erilaid ei tahtnud avaldada. "Soovitasin sellele allikale edasi öelda, et ta on kas naiivne või lihtsalt loll," nentis Kingo. "Ma pole juba pool aastat tilkagi alkoholi tarbinud ega isegi liköörikomme söönud."

Erilaid rääkis, et selline teade saabus Õhtulehe vihjetelefonile ja ta lihtsalt kontrollis infot.

Ka Siim Kallas kinnitas, et ei tundnud intervjuu ajal mingit alkoholilõhna. "Kuna mina olin täiesti kaine, siis kaine inimene tunneb alati lõhna, kuid alkoholi lõhna Kingol ei olnud," ütles Kallas. "Purjus on raske olla, kui lõhnasid juures ei ole."

Reformierakondlase arvates lasid kõlaka Kingo võimalikust purjusolekust lahti konkureerivad raadiojaamad. Kingo meelest oli tegemist otsese rünnakuga tema või raadio vastu, kuid võimalikke vihavaenlasi ei osanud Kingo välja pakkuda.

ETV foto

KAINE : Mõni aeg tagasi alkoholi küüsis olnud Harri Kingo pole enda sõnul juba pool aastat vägijooke tarvitanud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee