Eesti uudised
Hääleta gallupil!

Tühermaalt leitud beebi vanemad pole endast märku andnud (101)

Tõnu Lilleorg, 14. oktoober 2008, 00:00
ISESEISVA ELU ESIMESED SAMMUD: Lastehaigla kinnitusel sööb pisitüdruk haiglas hoolega ja on leidnud kaisuloomadest uued sõbrad. Foto: POLITSEI
Tallinnas tühermaalt leitud arvatavalt 11kuuse tüdrukuga tegelevad lastehaigla arstid. Uurimine peab näitama, kas last on varem korralikult toidetud ja kas tal on mingeid närvitraumasid. "Võib arvata, et kõige parem pole lapse varasem hoolitsus olnud," ütleb haigla.

Üks on kindel – laupäeval Tallinnast Ülemistelt leitud lapsel püsivaid ja tõsiseid tervisehädasid pole. Siiski tahavad lastehaigla arstid teda uuringutele jätta. "Ta on leppinud meiega," ütleb Tallinna lastehaigla juhataja Mall Riikjärv.

Ta nendib, et laupäeval haiglasse jõudes oli tüdrukul kehatemperatuur alla normi. Valvearst hindas, et kuni leidmiseni oli pisitüdruk tühermaal vankris olnud umbes kaks tundi.

"Tal oli seljas kombinesoon, mille all särk ja sipupüksid," kirjeldab Riikjärv.

Pärast tervisekontrolli viiakse laps Tallinna lastekodu väikelaste varjupaika. Lastekodu juhataja Leena Masing sõnul hakkab laps elama korteri tüüpi majas, kus päevasel ajal tegeleb lastega kaks kasvatajat. Varjupaigas on ka logopeedid ja lastepsühholoogid, kes oskavad lapse eakohasele arengule kaasa aidata.

Tallinna sotsiaalameti peaspetsialisti Reet Räägu sõnul saab laps varjupaigas vajaliku hoolduse ja tähelepanu. "Pärast sellist sündmust jääb laps igal juhul oma elukohajärgse lastekaitsetöötaja järelevalve alla."

Eile alustas politsei prokuratuuri juhtimisel kriminaaluurimist kehalist väärkohtlemist käsitleva paragrahvi alusel, kuna laps oli leidmisel alajahtunud, ütleb prokuratuuri pressiesindaja Elisa-Maria Rannajõe.

Uurimine peaks selgitama ka selle, kas alajahtumine võis kahjustada tüdruku tervist.

Pereterapeut Merle Ameljušenko leiab, et kuigi lapse ilma peale jätja tegu on väga hoolimatu, ei tohiks seda inimest automaatselt hukka mõista. "Usun, et iga lapsevanem tahab oma lapsele ainult head. Selline tegu võib olla ka appikarje."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee