Uudised

Politsei jagas teeneteriste  

13. november 1998, 00:00

Eesti politsei 80-aastase sünnipäeva pidustuste raames avati eile Rahumäel mälestusmärk 1924. aastal tapetud politseinikele, premeeriti parimaid politseinikke ja jagati teeneteriste.

KADI TALPSEPP

II astme politsei teeneteristi sai peaminister Mart Siimannilt eile Draamateatris Võru abiprefekt Ülo Neeme. III astme teeneteristi said keskriminaalpolitsei ülem-komissar Andres Anvelt ja Tallinna kriminaalpolitsei komissar Artrur Tshulitski. Politseiameti peadirektor Harri Tuul andis politseiameti poolt tublimatele politseinikele üle 37 aukirja.

Jagati raha

Peoürituste raames said eile preemiad kätte ka Tallinna parimad politseinikud. BNS andmetel premeeris Tallinna korrakaitsefond 16 Tallinna juhtivat politseiametnikku 5000 krooniga. Premeeritavate hulgas olid prefekt Helmut Paabo, abiprefekt Kalle Klandorf ja ülemkomissarid Vladimir Trishkin ja Mati Erik. 80 politseitöötajat said hea teenistuse eest käekellad, 78 tänukirjad ning 11 rahalise preemia. Käekellaga tunnustati ka kahe abipolitseiniku tööd.

Samas avati Rahumäe kalmistul mälestusmärk sinna maetud viiele politseinikule ja ühele sõjaväelasele, kes tapeti mässajate poolt 1924. aasta 1. detsembril korraldatud riigipöördekatse ajal.

Mälestusmärgi avamisel ütles Helmut Paabo, et politseis oli ja on ka nüüd inimesi, kes on valmis oma elu kodumaa eest andma. Taasiseseisvunud Eestis on võitluses kurjategijatega hukkunud kolm politseinikku. Hukkunuid mälestati leinaseisakuga.

100 000 krooni maksma läinud mälestusmärgi püstitamist rahastas Tallinna korrakaitsefond, samba projekti autor on disainer Aleksander Jakovlev.

Terje Lepa foto

MÄLESTATI: Eile mälestati Rahumäel kõiki isamaa eest elu andnud politseinikke.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee