Uudised
6. november 1998 00:00

Helisignaal Tondi fooridele

Esimesed uut tüüpi helisignaalidega valgusfoorid hakkasid eile tööle Tallinnas Tondi ristmikul, järgmisel nädalal tulevad samasugused kahele Mustamäe ristmikule.

Tallinna abilinnapea Peeter Kreitzberg ütles, et Tallinna linn võtab nägemispuuetega inimeste muret tõsiselt ja kavatseb paigaldada helisignaalid kõikidesse Tallinna fooridesse. "Tallinnas on 800 vaegnägemisega inimest - nende mure on meie mure," lausus Kreitzberg. "Üheksa helisignaali maksid kokku 70 000 krooni, sellest linn andis 40 000 ja Eesti Loto sponsorluse korras 30 000 krooni." Kreitzberg märkis, et palju abi oli Eesti Loto juhist Sven Kolgast.

Tallinna linnavalitsus teeb fooride paigaldamisel koostööd Põhja-Eesti Pimedate Ühinguga, kelle juhendite järgi on määratletud signaalide paigaldamise järjekord. Koos ühendusega valis linnavalitsus sellsne helisignaali, millel on noolega lüliti - et pime saaks aru, millises suunas valgusfoor töötab.

Järgmisel nädalal saavad samasugused signaallülitid Vilde tee Szolnoki peatuses ja Mustamäe teel Tammsaare peatuses. Tulevikus on kavas samasugused helisignaalid paigaldada kõikjale Eestis.

TÕNU TRAMM

TERJE LEPA foto

HÄDAVAJALIK ABIMEES: Helisignaal valgusfooris on vaegnägijale ainus võimalus tihedas liikluses omapäi kõndida.