Nädalavahetusel päästsid piirivalvurid merehätta sattunud mehe ning tugeva tuule ja kõrge laine tõttu Äksi saarele jäänud kuueliikmelise kajakimeeskonna.

Laupäeval sai piirivalve teate, et Soome lahel on sattunud kütuse lõppemise tõttu merehätta kaater, millel viibib Eesti kodanik, teatas piirivalveamet.

Kaater oli teel Soome Vabariigist Sipost Viinistusse, kuid Soome rannikul puhunud tugeva vastutuule tõttu pidi kaater liikuma sik-sak kursil, mistõttu kaotas tugevasti kütust. Oma asukohta merel isik määrata ei osanud.

Otsingutele startinud piirivalvekopter avastas kaatri 7,5 miili kaugusel Juminda poolsaare tipust loode suunas. Kaatri juht vintsiti kopteri pardale ja toimetati Tallinna lennuväljale. Mees arstiabi ei vajanud.

Eile sai piirivalve teate, et Äksi saarel viibib tuulevarjus 6-liikmeline seltskond. Saarele sõideti kajakkidega. Tugeva tuule ja kõrge laine tõttu ei saanud nad saarelt tagasi mandrile pöörduda ja pärastlõunal võttis piirivalvelaev inimesed pardale ja kajakkid sleppi ning toimetas kajakimeeskonna Muuga sadamasse.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis