Seltskond

Superstaari-Birgit ja Uku Suviste valmistuvad jõuludeks (41)

Toimetas Kaspar Käänik, 8. august 2008, 11:10
Uku Suviste Erakogu
Birgit Õigemeelel on möödunud suur osa tänavu suvest jõulumeeleolus – lauljatar olnud ametis jõulualbumi ettevalmistamise ja salvestamisega. Albumil teevad kaasa ka noor andekas muusik Uku Suviste ning Lasteekraani Muusikastuudio laululapsed Lii Leitmaa juhatusel.

Mõte jõuluplaadi väljaandmiseks tekkis juba möödunud aasta detsembris pärast väljamüüdud kontserti Kaarli kirikus, vahendab Birgiti pressiesindaja Kaidi Klein. 

Kui möödunud aastal jagas Birgit lava Riho Sibulaga, siis tänavu valis ta oma duetipartneriks Uku Suviste. "Mulle lihtsalt meeldib duette laulda," põhjendas Birgit. "Kuna tegemist on jõuluplaadiga, soovisin sellele kaasata ka teisi hääli. Õnneks naases Uku Ameerikast täpselt õigel ajal, olin teda näinud esinemas ja tundus, et stiililiselt sobime. Lisaks sellele osutus ta väga meeldivaks inimeseks, kellega koostöö sujub suurepäraselt."

Ukugi oli projektist koheselt huvitatud. "Ausalt öeldes meeldivad minulegi duetid ning jõuluaega on need ju eriti sobilikud. Samuti võin seniste kooslaulmiste põhjal väita, et meie hääled sobivad hästi kokku," kommenteeris Suviste.

Uku pole aga pelgalt Birgiti duetipartner, ta on teinud arranžeeringud kõikidele albumil kõlavatele lugudele ning kaks nendest on ka tema kirjutatud. Uku enda esitatav "Jõuluaeg" ilmus küll singlina juba kaks aastat tagasi, kuid nüüd saab see stuudios uue kuue. Lõviosa plaadimaterjalist moodustavad aga klassikalised ning kõigile tuntud jõululood, mis Uku ning plaadi produtsendi Ivar Musta eestvedamisel tulevad ettekandele kaasaegsemas võtmes.

Paljusid plaadile tulevates lugudest esitas Birgit juba väikese tüdrukuna Lasteekraani Muusikastuudios. "Pole midagi toredamat, kui teha taas koostööd lauljatega, kes oma silma all suureks sirgunud," ütles Lasteekraani Muusikastuudio juhataja Eve Viilup. "Pealegi on Birgit ja Uku eriliselt soojad ja siirad inimesed, mille lapsed, muide, kohe ära tunnevad." 

Detsembris võib Birgitit, Ukut ja Lasteekraani laululapsi näha ka mitmes Eesti linnas esinemas. 17. augustini esineb Birgit aga igal õhtul erinevas Eestimaa paigas kontsertsarja "Kiri Sõbrale" raames.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee