Uudised

Tammeka kaitses esikohta  

26. oktoober 1998 00:00

Laupäeval peeti Tallinna ümbruses 20. noorteralli. Üldvõidu said Jaak Tammeka - Urmas Roosimaa, nooremate klassis olid parimad Kert Uus - Toomas Kreek.

IVO DOBKEVITSCH

Noorterallisid on Eestis korraldatud kakskümmend aastat. Kümme esimest aastat oli võistluse nimi Isade ja Poegade ralli, 1987. aastast aga Koolisügise ralli. Kui tookord startis 33 autot, siis tänavu võttis osa 15 ekipaa¯i. Enim võistluspaare, 38, oli stardijoonel 1990. aastal, mullu võttis osa 13 paari.

Tänavune ralli oli suure küsimärgi all. Mullu suleti Kullo huvikeskuse autospordiring ja noortel polnud enam treenimistingimusi. Kullo oli ka Koolisügise põhitoetaja. Siiski leidis korraldusmeeskond eesotsas Viktor Ditmanniga toetajaid ja nädalavahetusel antigi Muuga Sadamas ralli start.

Võistlus kulges mulluste võitjate Jaak Tammeka - Urmas Roosimaa (Opel Vectra) taktikepi all. Ekipaa¯ võitis üheteistkümnest kiiruskatsest üheksa (omas klassis kõik katsed) ja pälvis koguajaga 7.12 esikoha. Teiseks tulid Volkswagen Golfil sõitnud Raul Kulgevee - Ants Kulgevee (-18 sekundit) ning kolmandaks noorteklassi parimad, Mitsubishi Coltil sõitnud Kert Uus - Toomas Kreek (-20 sek.). Esikolmik oli sama mis mullugi, ainult selle vahega, et Tammeka-Roosimaa kihutasid eelmisel aastal nooremate klassis.

Võistluste peakorraldaja Viktor Ditmanni sõnul kulges võistlus kenasti ja pretensioone ei olnud. "Võistlejad ja ka korraldajad on väga rahul," sõnas Ditmann rahulolevalt. Kuigi on liikunud kuuldusi, et tänavune ralli jääb viimaseks, loodab Ditmann, et võistlus tuleb ka tuleval aastal. "Kui sponsorid meid toetavad, siis jätkame," ütles Ditmann. Sponsorite huvis on ta veendunud: "Miks nad ei peaks meid toetama. Isad on ju sama suures vaimustuses kui pojadki. Kui sponsorid muretsevad kohtunike palkamise ja väikese auhinnalaua raha, siis saab võistlus ka tulvikus teoks. Kahekümneaastast traditsiooni katkestada on kahju katkestada."

VÕITJAD: Jaak Tammeka - Urmas Roosima võitsid noorteralli teist aastat järjest.

KRISTJAN SOOPERI foto