Eesti uudised

Väike rahasüst rikkale mõmmikule  (3)

Toimetas Piret Sarv, 7. august 2008 08:29
Südantlõhestavate välireklaamidega lastele raha korjavad haiglad deklareerisid mullu 161 ja 11 miljonit krooni kasumit, kirjutab Ekspress. 

"Miks on vaja küsida abi kaaskodanikelt, kui on olemas riik ja haigekassa?" küsib toetusfondi lehekülg oma abipalumise põhjuste osas ise. Ja vastab samas: "Haigla põhiravikulud haigekassa katabki, kuid seni ei ole jätkunud raha vajalike kallihinnaliste ravimite ja aparatuuri muretsemiseks, haigla remondiks ning personali täiendõppeks."

On see aga päriselt nii? Tallinna lastehaiglal läks mullu nii hästi, et üle jäi 11 miljonit - haigla majandusaasta aruannet auditeerinud audiitorid nimetavad seda sõna otseses mõtes kasumiks.

Majandusaruanne paljastab, et lastehaigla toetusfondil on eelmistel perioodidel akumuleeritud tulemit 6, 2 miljonit krooni ja varasid kokku 10, 7 miljonit eest. Umbes 3,1 miljoni krooni eest oli fondil erinevaid väärtpabereid, enamasti võlakirju ja fondiosakuid.

Mõmmiku raha seisab aga pangas. Sellel haleda näoga kaisukarul, kes, tilguti veenis, välireklaamidel praegu inimestelt väikest rahatilka palub, on nimi. Kliinikumi lastefondi juht Merike Kaunissaare kutsub teda Mõmmikuks.
Mõmmik on lastefondile raha koguda aidanud juba pikka aega, poseerides varem näiteks kampaanias "Aita meil hingata".
"Toredasti läheb, püsiannetajaid tuleb, näen kontode peal kogu aeg uusi inimesi," räägib Kaunissaare. "See on ju täiesti tore viis, inimesele ei ole see koormav ja aastaga tuleb väga ilus summa."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee