Maailm

Astronaut Mitchell: "Tulnukad on olemas!" (82)

Aadu Hiietamm, 26. juuli 2008 00:00
TULNUKAS: Huvilised vaatavad Tokyos Miraikani muuseumis tulnukate väljapanekul esitletud nukku, mis kujutab 1947. aastal USAs Roswellis leitud kosmosetulnukat. Foto: AFP/Scanpix
Kosmosetulnukad on inimestega ühendust võtnud, kuid valitsused on tõde 60 aastat varjanud, rõhutas endine astronaut doktor Edgar Mitchell intervjuus Briti rokiraadiojaamale Kerrang.

Edgar Dean Mitchelli (77) tähetund oli 1971. aastal, kui ta kosmoselaeva Apollo 14 meeskonna liikmena juhtis kuumooduli Kuule ja viibis seal koos Alan Shepardiga üheksa tundi ja 17 minutit, kauem kui teised Kuu peal käinud astronaudid.

Edgar Mitchell ütles, et kosmosetulnukate käikudest Maale kuulis ta ajal, kui töötas USA kosmoseagentuuri NASA teenistuses. Ta lisas, et kahjuks kuulutas NASA kõik kontaktid tulnukatega salajasteks ning vaikis need maha. Mitchell lahkus NASA teenistusest juba 1972. aastal ehk aasta pärast Kuul käiku.

Väike keha ja suur pea

Samal teemal

Eksastronaut väitis, et tema allikate sõnul sarnanevad kosmosetulnukad väikeste inimestega. Neil on väike keha, suur pea ja suured silmad.

"Meie tehnoloogiad ei ole kaugeltki nii head, kui nende omad. Kui nad oleks Maale tulnud vaenulikult meelestatuna, siis oleks me kadunud," hoiatas Mitchell.

Eksastronaut meenutas Roswelli juhtumit. 8. juulil 1947 saatis USAs New Mexico osariigis paiknev Roswelli lennuväebaas välja teate, mis kinnitas, et linna lähedalt on leitud allakukkunud taldrikukujulise ufo vrakk. Juba samal õhtul lükati see teade aga ümber ning kinnitati, et tegelikult leiti ilmavaatlusõhupalli riismed ning esialgne informatsioon tundmatu lendava objekti kohta on väär. Juhtum unustati 30 aastaks, kuni ufoloog Stanton T. Friedman võttis intervjuu erumajor Jesse Mercelilt, kes osales 1947. aastal Roswelli lähistel leitud rusude äraviimisel. Mercel kinnitas, et sõjavägi valetas tookord ning jutt ilmavaatlusõhupallist pidi varjama ufo leidmist.

Pärast intervjuud Merceliga sai Roswelli juhtum enneolematu hoo ning varsti tulid juba teated, et ufo allakukkumiskohast leiti ka 1,2 meetri pikkuste ja suurte peadega tulnukate laipu, mida lennuväebaasis lahati.

Nüüd kinnitas Edgar Mitchell, et temani jõudnud informatsiooni kohaselt vastab ufo allakukkumine Roswellis tõele, nagu ka õnnetuskohast tulnukate laipade leidmine.

NASA pressiesindaja ütles Mitchelli avaldust kommenteerides, et USA kosmoseagentuuril pole seost informatsiooniga tulnukate elust Maal või kusagil kosmoses. "Doktor Mitchell on suur ameeriklane, kuid selles küsimuses oleme me eri arvamusel," rõhutas ta.

Väärib tähelepanu, et Edgar Mitchell on seotud rühmitustega, kes väidavad, et USAd ja kogu maailma 11. septembril 2001 vapustanud terroriaktid New Yorgis ja Washingtonis organiseeris president George W. Bushi valitsus.

Tulles tagasi ufode juurde, tasub meenutada, et 21. juulil 1969 astusid esimeste inimestena Kuu pinnale USA astronaudid Neil Armstrong ja Edwin Buzz Aldrin. Kaks aastat tagasi kinnitas Aldrin Briti televisioonis näidatud dokumentaalfilmis "Apollo 11: The Untold Story" ootamatult avameelselt, et nad ei olnud Kuul üksi, kuid USA kosmoseagentuur NASA otsustas selle fakti maha vaikida. Esimest korda nägid nad üsna lähedal asuvat suurt rõngakujulist tundmatut objekti veel enne Kuule maandumist Apollo 11 illuminaatorist.

Astronaudid uurisid koguni Houstoni kosmosekeskusest, kus võiks asuda kosmoselaeva Apollo 11 kolmas moodul S-IVB, mis tõukas nad Kuu orbiidile. Houstonist vastati, et S-IVB asub umbes 11 000 kilomeetri kaugusel. "Seega ei saanud nähtud objekt olla S-IVB," ütles Aldrin. Tundmatud lendavad objektid saatsid neid ka Kuu pinnal.

Armstrong, Aldrin ja neid Apollo 11 pardal oodanud kolmas astronaut Michael Collins ei rutanud oma järeldusest Maale teatama. Nad kartsid, et keegi võib sellest kuuldes otsustada Kuule lennu katkestada. Seetõttu rääkisid nad nähtust alles Maale tagasijõudmisel. Aldrini kinnitusel kohustasid NASA juhid seejärel astronaute nähtust vaikima ning muutsid kosmoseagentuuri töö veelgi salajasemaks.

Nii pole ka avalikku fotomaterjali, mis tõestaks Aldrini jutu õigsust. Tõsi, 2002. aastal ufo-faktide otsingul NASA kompuutritesse sisse murdnud Briti häkker Gary McKinnon väitis, et NASA on kõik Kuul tehtud fotod enne avaldamist retušeerinud.

Varemed Kuul?

Edwin Buzz Aldrinist veelgi kaugemale läksid mullu NASAst vallandatud Ken Johnston ja endine NASA konsultant Richard Hoagland, kes väitsid, et USA astronaudid leidsid Kuule maandumisel iidse tsivilisatsiooni varemed ning varem tundmata tehnoloogia gravitatsiooni juhtimiseks.

Johnstoni sõnul pildistasid astronaudid Kuul nähtud varemeid, kuid NASA juhid käskisid need hävitada. Johnston otsustas need omal riisikol säilitada. Paraku on fotod väga kehva kvaliteediga ning vaid hea fantaasia korral võib nendel ära tunda linnade varemeid ja suuri sfäärilisi klaasobjekte.

NASA keeldus Johnstoni ja Hoaglandi väiteid kommenteerimast, kuid andis selgelt mõista, et neid peetakse haiglaseks fantaasiaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee