Eesti uudised

Tallinnas maksab kann õlut juba 70 krooni (9)

Eiris Teeveere, Madis Viin, 2. juuli 2008, 00:00
KALLIS LÕBU: Tänavu küünib õlle hind Tallinna vanalinnas eestlase keskmise tunnipalgani, kuid turiste see ei heiduta. Foto: Teet Malsroos
Tallinna südalinnas on õlle hind kerkinud juba sama kõrgele kui mitu korda rikkamates naaberriikides – kannutäie kesvamärjukese eest nõutakse halvimal juhul 70 krooni.

Kui poes hiilib õlle hind ülespoole kroonhaaval, siis Tallinnas Raekoja platsil tõuseb see igal suvel üsna suurte hüpetega. Tänavu suvel nõuavad näiteks Bossanova restoran ja Rae kohvik kannutäie eest juba 70 krooni, Euro Bar&Café 65 ja Maikrahv 60 krooni.

"See on nagu täiesti teine majandustsoon võrreldes ülejäänud Tallinnaga!" imestab Kristjan (33) linnasüdame õllehinna üle.

Turist on nõus õlut ostma igasuguse hinnaga, teatab seepeale Kaerajaani restorani kelner Marek.

Kui tolles paigas ongi enamik kliente välismaalt, siis Euro Bar&Café teenindaja Natalja väitel käib nende kohvikus palju ka eestlasi. "Õlu on küll suhteliselt kallis, aga Raekoja platsil võib sellist raha maksta küll," arvab neiu.

Rae kohvikus päikest nautivatelt inglastelt Derekilt ja Johnilt õllehinna kohta küsides tunnistavad nad, et pole veel hinnakirja vaadanud. Kuuldes 70kroonisest toobihinnast, löövad nad summa naeladesse ringi. "Päris kallis, kuid ei midagi üllatavat," leiab John ja Derek soostub temaga.

"Turist tavaliselt hinda ei vaata," tunnistab Bossanova anonüümseks jääda soovinud ettekandja. Raekoja platsi kirvehinnad ajavad kohalike elanike arvamused lahku. Sirje (61) ütleb: "Hind on ikka meeletu, ja niisama sellist raha ma välja ei käiks." Heikko (36) aga võtab keskmise eestlase tunnipalga (72,4 krooni) suurust õllekannuhinda külma kõhuga: " See on ju täiesti normaalne!"

Kohviku juurdehindlusest saab aimu Saku Õlletehase kodulehelt – 30liitrise vaadiga märjukest ostes saab kõrts liitri kätte 23 krooniga. Vaadist klaasi lastuna ning lauda kantuna muutub 11,5kroonine õlleports aga tervelt kuus korda kallimaks. Võrdluseks maksab Stockholmi kesklinnas väike klaas õlut 61 ja suur 91 krooni, Helsingis veerandliitrine toop Koffi aga 75 krooni.

Raekoja platsi õlle hind pole õnneks veel üle terve Tallinna levinud – näiteks Mustamäel Kamikaze pubis maksab toop Saku Originaali 35, Sõle tänaval Aladdini restoranis 30 krooni.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee