Eesti uudised

Kangro Kalevipoja kuju sai juba Saaremaale püsti (3)

Oliver Rand, 26. juuni 2008 00:00
VÄIKE VEND: Tallinna lahte kavandatava Kalevipoja hiigelskulptuuri ligi poolteise meetri kõrgune väiksem analoog seisab juba pool aastat püsti Saaremaal Lümanda vallas ühe talupidamise tiigikaunistusena. Foto: Erakogu
Samal ajal, kui pealinna raad mõlgutab ikka veel mõtet püstitada Tallinna lahte Kalevipoja ligi 100 miljonit krooni maksev kuju, on Saaremaal see tegu juba tehtud – end lausa tolle ausamba idee autoriks nimetav ärimees Mart Maastik püstitas Kalevipoja nimelt oma talu tiiki.

"Omal ajal tulin ideele, et Tallinna lahte võiks Kalevipoja kuju püsti panna ja rääkisin sellest ka Tauno Kangrole," meenutab Tartust pärit Maastik. "(See kuju oleks siis) nagu Vabadussammas New Yorgis või midagi taolist."

Maastiku sõnul võtnudki Kangro ideest tuld ja teinud kohe valmis ka kuju kaks väikest koopiat, millest ühe kinkinud Maastikule, teise aga tartlasest äripartnerile.

Kuju vedelenud Maastikul aastaid niisama, kuid lõpuks pani ta Tallinna lahte kavandatavast skulptuurist kümme korda väiksema analoogi püsti oma talu tiiki Saaremaal Karala külas.

Seal seisnud vägilane rahulikult pikka aega, kuni foto sellest sattus nädalalehte Eesti Ekspress.

"Ausalt öeldes olen pisut häiritud, et sellest on nüüd suur uudis tehtud," sõnab Maastik. Lisades, et peab imelikuks, et Kangro pakub temalt saadud sambaideed nüüd välja enda oma pähe.

Samas tunnustab Maastik skulptorit selle eest, et kunagisest uitmõttest sai just tänu Kangrole üsna reaalne projekt. "Kuna Tauno oli aktiivne ja võttis asja üles, siis on see asi ka nii kaugele jõudnud. Muidu poleks see kuskil."

Praegu üritavat Maastik end kujuga seotust aga eemal hoida, sest Kalevipoja püstitamine olevat pööratud poliitiliseks. "Aga idee iseenesest on ju hea!" arvab Maastik siiani.

Samal teemal

30.07.2016
Hiiglaslik Kalevipoeg vallutabki Tallinna lahe?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee