Eesti uudised

Riigikogulased kavatsevad tööd rabades suve üle elada (19)

Tõnu Lilleorg, 20. juuni 2008 00:00
SUVELE VASTU: Virumaalt valitud Toomas Varek usub, et ka suvel jätkub tööd ja valijatega kohtumisi.Foto: Marianne Loorents
Eile suvepuhkusele läinud riigikogulased kinnitavad, et ei saa suvelgi puhkuseks aega. Päevad kuluvad valijatega kohtudes ja ajalehtedele arvamuslugusid kirjutades.

Mõneti meenutas eile meeleolu lossiplatsil ja koridorides tuntud stseeni "Kevadest", kus õpilased on oma träni kokku korjanud ja üksteisele head aega ütlevad. Triiksärgi väel Heimar Lenk viib autosse rõivakotti pakitud pintsakuid, valges ülikonnas Jaak Salumetsal on käe otsas mahukas portfell, vägilasekasvu Jüri Tamm on pugenud oma auto pakiluugi alla ja sätib seal midagi. Särav Vilja Savisaar ja äsja reisilt naasnud Tarmo Kõuts soovivad teineteisele ilusat puhkust.

Kuid kas ja kus siis puhatakse?

Toomas Varek:

"Käin suvel mitmetel avamistel ja auhindu üle andmas. Need üritused üle kogu Eesti ongi minu jaoks valijatega kohtumine. Sellist asja ma ei tee, et kutsun inimesed kokku ja siis järjekorras oodatakse, et minuga rääkida saaks. Kutsutakse küllaltki palju. Mitte ainult Lääne-Virumaal. Võib öelda, et üle Eesti."

Heimar Lenk:

Suve võlu on see, et jääb rohkem aega kirjatöö jaoks – täna öösel pool kolm näiteks kirjutasin Delfile lugu. Loodan ka SL Õhtulehele mõne arvamusloo pakkuda.

Täna saab juhtme sellest majast välja tõmmata – see maja on väga raske auraga, inimesed on üksteisega pahased – vaidlevad ja õiendavad. Kui siit välja saab, siis tuled jälle normaalsesse ellu. Lähed rahva juurde, saab inimestega juttu ajada ja tunne on kuidagi teine. Olen sellise kallakuga poliitik."

Tarmo Kõuts:

"Minu jaoks on emotsionaalne side kodukandiga väga tähtis, olen juurtega saarlane. Suveteemad on, et mis saab Saaremaast ja Hiiumaast ja nende inimestest, mis saab rannakaluritest, kuidas säilitada seda elukeskkonda, et noored ei lahkuks kodukandist. Mulle ei meeldi termin "valijatega kohtumine", kui sa elad selles keskkonnas, sa ei pea valijatega eraldi kohtuma, sa lihtsalt käid seal."

Lauri Laasi:

"Käin ka suvel siit majast läbi. Kirjad tulevad siia ja toimuvad erinevad kohtumised. Rõõm on näha, et Kristiine linnaosas asjad arenevad, ka paljud probleemsed kohad saavad korda. Nendega sai omal ajal tegeletud, kui olin Kristiine linnaosavanem. Näiteks Tondi kasarmute arendamine, Nõmme tee remont – väga positiivsed arengud. Et oma valijatega suhelda, pole mul vaja kaugele sõita, viibin iga päev oma valimisringkonnas."

Heljo Pikhof:

"Valijatega saan nii tihti kokku, kui mind kutsutakse. Arvan, et kutseid tuleb ka suvel. Artiklite kirjutamine on tähtis. Tuleb vastata inimeste kirjadele, võib-olla teeme ka mõne sotsiaalkomisjoni istungi suvel. Oluline on töö eelnõudega. Üks mu südameasi on töölepinguseaduse eelnõu. Ja mida ma veel tahan, on augustist alates seada sisse regulaarselt valijatega kohtumine Tartus."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee