Jaanus Kulli 24. mai 2008 00:00
"See on ju täiesti ajuvaba kommentaar," pahandab "Laululahingu" finaalis ETV kooris üles astuma pidanud Astrid Kannel enda puudumist põhjendava tsitaadi üle eilses Naistelehes.

Viimase andmetel olevat ta kommentaarist keeldunud ja soovitanud rääkida saate toimetaja Anu Välbaga.

"Ajakirjanik, kes esiteks ennast ei tutvustanud, helistas mulle keset nõupidamist. Kuna mult küsitakse aga neli korda päevas, miks mind seal kooris ei olnud, on mul selle loo jutustamisest kõrini. Ja et mul oli tõesti kohutavalt kiire, siis ma ütlesingi, et Välba on ju lõppude lõpuks selle saate toimetaja ning teab täpselt, miks ma laulmas ei olnud. Ei olnud nii, et teate, mina teiega ei räägi, et rääkige Välbaga," on Kannel nördinud, kuidas reporter tema sõnu on väänanud.

Miks siis ikkagi Astrid Kannel "Laululahingu" finaalis kolleegidega õlg õla kõrval kaamerate ees ei seisnud? "Lugu oli selles, et pidin "Laululahingusse" jõudma otse laevalt Soomest. Olin ostnud suhteliselt kallid laevapiletid arvestusega, et jõuan laulma. Tegelikult oleksin pidanud olema Soomes ka pühapäeval, aga "Lauluhingu" finaali pärast olin valmis sellest loobuma."

Astridi sõnul oli tema saabumisega hästi kursis ka saate üks toimetajatest Kaileen Mägi. "Olime temaga kõik läbi arutanud ja läbi mõelnud," ütleb Astrid. "Aga kui ma siis ühte proovi läksin, teatati mulle, et kõik on ümber mängitud ning meie koor salvestatakse ette, sest Monika Tamla ei jõua uudiseid ära lugeda. Minu laev pidi jõudma aga sadamasse kümme minutit pärast üheksat ning ma ei oleks salvestusele jõudnud," selgitab Astrid asjade käiku. "Nii ma siis maksin kallitele laevapiletitele veel juurde, et pöörata need 18. kuupäeva peale ning vähemalt Soome üritus lõpuni viia. Varsti pärast seda, kui olin selle vangerduse teinud, helistas aga Välba, et meie koor laulab siiski otse. Et olin maksnud piletite eest juba päris palju, leidsin, et jään Soome ega hakka jälle lisatasu eest pileteid ümber vormistama," tunnistab ta.

ETV Valdo Pandi nimelise ühendkoori "Oleme oma kaamerate ja mikrofonidega..." ridades ei olnud ka koori ühte tugisammast Reet Linnat. "See oli ette teada, et ma ei saa tulla, sest kahjuks oli mul juba talvel kokku lepitud kaks esinemist," põhjendab laulja oma puudumist. "Päeval olin Türi lillelaadal, kus ergutasin rahvast hääletama Suisapäisa poolt ja seisin nende eest, ning samal õhtul olin Rõngus laulmas."

Reet tunnistab, et oli inimesele, kes teda Rõngusse vahendas ja teda poole kümne paiku telerist ETV koori vaheklipis laulmas nägi, lausa šoki tekitanud: "Ta mõtles, et ma ei sõitnudki Rõngusse laulma, kuigi olin lubanud." Samas ütleb Reet, et Anu Välba ja kogu koor teadsid, et ta finaalsaatesse ei jõua. "Kuigi ma olin eelnevalt proovides pidevalt käinud, sest Anu palus, et ma käiks ja jagaks kommentaare. Nii et see oli tõesti kokkulepitud asi."

Järgmisel hommikul, kui Reet ETV koori esinemist kordussaates vaatas, oli tal enda sõnul südamest kahju, et ei saanud sellest lustipeost osa võtta: "Süda tilkus verd."