Elu

Saatejuhid Vaino ja Naan on kuulsate kommunistide sugulased? (5)

Rainer Kerge, 2. mai 2008, 00:00
EESTI TÕSTELOOTUS: «Ma asju veel tõstnud ei ole,» tunnistab Contra käe all olümpiaks treeniv Johannes Naan.  Arno Saar
ETV kodulehekülg teatab "Erisaate" kohta: saadet juhivad Võrumaa vahva värsisepp Contra, Karl Vaino lapselaps Urmas Vaino ja Gustav Naani vaarpoeg Johannes Naan.

Mis värk? "Vanaisa Karli ma pole oma ihusilmaga mitte kunagi näinud," tunnistab Urmas Vaino. "Mulle on muidugi inkrimineeritud lapsepõlvest peale, et ma olen ilmselt Karl Vaino lapselaps, teised lapsed teadsid seda, mina ise mitte."

Nojah, ei ole Karl Urmase lihane vanaisa. Kaks kuulsat Vainot isegi ei tunne teineteist. Aga. "Suguvõsas on liikunud legend – mida räägiti suguvõsakokkutulekutel või kui kellegi pool viina visati –, et olnud seitse venda, kellest üks olnud hobusevaras ja see saadeti Siberisse. Ning tema kelmikad teod seal ei olnud teada," räägib Urmas. "Aga sellest ei tohtinud nõukogude ajal kõva häälega rääkida, sest kuidas sa saad öelda, et EKP juht Karl Vaino on hobusevarga järeltulija!"

Nii et pole lapselaps. Ei ole, aga on siiski! "Sellest, et ma olen Karl Vaino lapselaps, sain ma aru mõned aastad tagasi täiskasvanud inimesena – kui ma jälgisin Eesti sisepoliitikat," räägib Urmas. "Riigikogus istub umbes 80 protsenti Karl Vaino lapselapsi ja, mis seal pattu salata, nõukogude inimene olen mina ka."

Aga mis seob Gustav ja Johannes Naani? Ja – mis peatähtis – mida tähendab vaarpoeg?

"Vaarpoeg..." hakkab Johannes vastust välja mõtlema, "...on isapoolne sugulane, kellel ei ole nagu kedagi vahel. Jah, ta tuleb otse!" Sellise nalja lubab Johannes enda ja Gustavi kohta, keda ta isiklikult ei tunne.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee