Eesti uudised

Saaremaa pakub maailma tõusvaid turismitrende 

Toimetas Silver Saluri, 18. aprill 2008, 07:35
Ülemaailmse turismiajakirjanike kohtumise raames viibis eile Muhu- ja Saaremaal 33 ajakirjanikku 24 riigist. Maailma Turismiorganisatsiooni aseesimehe ja turismiajakirjanike assotsiatsiooni aseesimehe tuneeslase Tijani Haddadi sõnul on Saare maakonnal suur turismipotentsiaal, kuna seal pakutakse kõike seda, mis maailmaturismis hetkel trendikas on.

"Praegu on tõusuteel loodusturism, heaolu-spaaturism. Kõik see mida teil siin pakkuda on," ütles Koguva küla külastanud Tijani Haddad, kes on olnud ka Tuneesia turismiminister, kirjutab Oma Saar.

Tallinnas, Saaremaal ja Tartus toimuval kokkusaamisel aukülalisena viibinud Tijani Haddadi sõnul on turism maailmas jätkuvalt tõusuteel, kuna aina rohkem inimesi leiab võimalusi ja vahendeid reisimiseks.

"Kui varem oli turism ainult kõrgema klassi meelelahutus, siis nüüd reisib ka keskklass," selgitas Haddadi, kelle kinnitusel tõuseb turismi osakaal Euroopa majanduses igal aastal 4%. "Ka teil on turismil etendada tähtis osa ja tulevikus tõuseb selle tähtsus veelgi."

"Te olete muust Euroopast erinevad," tõi Haddadi välja põhjuse, miks aina rohkem turiste valib sihtkohaks siinse piirkonna. "Kui me ütleme Euroopa, siis mõtleme suuri linnu, miljonite elanikega. Siin on aga võimalik avastada midagi hoopis teistsugust. Siin saab lisaks veel tunda hoolivust, kogeda loomulikke inimestevahelisi kontakte."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee