KAS TÕESTI PRESIDENDI PRUUT? Vene ajalehe Moskovskii Korrespondent andmetel lahutas Vene president Vladimir Putin (55) juba kaks kuud tagasi oma senisest abikaasast Ljudmilast ja abiellub 15. juunil noore poliitiku ja iluvõimlemise olümpiavõitja Alina Kabajevaga (24). Foto: AFP/Scanpix
Aadu Hiietamm 17. aprill 2008 00:00
Vene president Vladimir Putin lahutas juba veebruaris Ljudmila Putinast ja abiellub 15. juunil iluvõimlemise olümpiavõitja Alina Kabajevaga, teatas ajaleht Moskovskii Korrespondent. Kremli allikad keeldusid uudist kommenteerimast. Vene internetifoorumites arvatakse, et tegemist on hilinenud aprillinaljaga.

Moskovskii Korrespondent tuli uudisega Vladimir Putini (55) veebruaris Peterburis toimunud lahutusest ja peatsest abiellumisest endast 31 aastat noorema idamaise kaunitariga välja juba möödunud reedel, kuid alles teisipäeva õhtul korjas selle üles välismeedia.

Moskovskii Korrespondent nimetas Vladimir Putini ja Alina Kabajeva eelseisvat abiellumist sajandi pulmapeoks, mis peetakse Peterburi lähedal Strelnas Konstantini palees. Seal oli ka kaks aastat tagasi Vladimir Putini eesistumisel seitset juhtivat tööstusriiki ja Venemaad ühendava rühmituse G8 tippkohtumine.

Jäi dopinguga vahele

Vladimir Putini väidetav väljavalitu Alina Kabajeva on 24aastane. Ta võitis 2004. aastal Ateena olümpiamängudel iluvõimlemise kuldmedali ja 2000. aastal Sydney olümpial pronksi. Veel on ta noppinud hulgaliselt medaleid maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt.

Usbekistanis sündinud Kabajeva sportlaskarjääri varjutab vahelejäämine dopinguga 2001. aastal Austraalias Brisbanes toimunud Hea Tahte mängudel. Selle eest karistati teda aastase võistluskeeluga.

Kaunitar on muu hulgas poseerinud fotodel, millel tal on seljas vaid karusnahkne kasukas. Tasub meenutada, et ka Vladimir Putin seisis möödunud suvel fotograafide ees palja ülakehaga. Vaevalt tegi ta seda Ljudmilale mõeldes.

Vladimir Putini soovitusel sai Alina Kabajevast võimupartei Ühtne Venemaa liige. Mullu 2. detsembril valiti ta ka Riigiduumasse ning nüüd on Alina Kabajeva Riigiduuma spordikomitee esimehe asetäitja. Jaanuaris teatas ta, et soovib abielluda, lapsi sünnitada ja hea ema olla.

Alina Kabajeva esindaja eitas ajalehe Moskovskii Korrespondent levitatud uudist.

Saksa mainekas uudisteportaal Spiegel Online küsitles pulmauudisega välja tulnud Moskovskii Korrespondendi ajakirjanikku Sergei Topolit. "Kui ma julgesin niisugusele uudisele alla kirjutada oma nime ja mitte pseudonüümi, siis võite uskuda, et see vastab 75%lise tõenäosusega tõele," ütles Topol. Tema sõnul on Moskva alati elanud kuulujuttudest ja varem või hiljem selgub, et kõik vastab tõele.

Topol ütles, et tema kuulis Putini ja Kabajeva pulmaplaanidest pulmi korraldava firma Karnaval–Stil omaniku lähedaselt sõbralt. Firma direktor Sergei Tõlkin seevastu ütles Spiegel Online´ile, et tema ei tea Putini pulmadest midagi. "Loomulikult oleks niisuguste pulmade korraldamine meile suur au, kuid kogu see lugu on jama," lisas Tõlkin.

Jalgpalluri tütar

Vene ajaleht Novõi Region küsis kommentaari Alina Kabajeva isalt, endiselt Usbekistani jalgpallurilt Marat Kabajevilt. Isa ütles, et tema ei tea sellest loost midagi. Samas pidas ta Vladimir Putinit igati sobivaks ja meelepäraseks väimeheks, kui jutt tütre abiellumisest peaks siiski tõeseks osutuma.

"Olen ainult õnnelik. VladimirVladimirovitš peab aga teadma, et teda tuleb kohelda hellalt," rõhutas Marat Kabajev.

Vene presidendi koduleheküljel seisis eile endiselt, et Vladimir Putin ja Ljudmila Putina on abielus.

Mitmed meediaväljaanded juhivad siiski tähelepanu asjaolule, et Ljudmila Putinat on viimase aasta jooksul olnud suhteliselt vähe Vladimir Putini kõrval näha. Teda ei olnud ka üle-eelmisel nädalavahetusel Sotšis, kui seal käis Vladimir Putini kutsel George W. Bush koos abikaasa Lauraga. Kreml põhjendas Ljudmila kõrvalejäämist väitega, et tal tuli olla samal ajal juba varem kokkulepitud kohtumisel Jordaanias.

Kui uudis Vladimir Putini ja Alina Kabajeva eelseisvast abiellumisest peaks tõele vastama, siis astub ametist lahkuv Vene president Prantsuse riigipea Nicolas Sarkozy jälgedes. Lahutas ju Nicolas Sarkozy mullu sügisel oma abielu ning võttis tänavu veebruari algul naiseks endise modelli ja praeguse laulja Carla Bruni.