Eesti uudised

Haige Nestori ema: "Tarbijakaitseamet solvas minu last!"  (40)

Eve Heinla, 24. märts 2008 19:00
Raskekujulist ihtüoosi ehk kalasoomustõbe põdev kümneaastane Nestor.Foto: Aldo Luud
"Tarbijakaitse töötaja solvas otseselt minu last ja sealjuures ka kõiki teisi ihtüoosihaigeid," ütleb Nestori ema Liivi, "olen südamest tänulik kõigile neile, kes ei pea Nestori suguseid mingiks eri liiki koletisteks, keda tuleks kodus kapis hoida."

Raskekujulist ihtüoosi ehk kalasoomustõbe põdeva kümneaastase Nestori reklaamfotod šokeerisid mõnd inimest niivõrd, et nad kaebasid koguni tarbijakaitseametisse. Sestap saatiski tarbijakaitseamet kampaaniat korraldanud Tartu Ülikooli Kliinikumi lastefondile märgukirja ja kutsus selle tegevjuhi vestlusele, väites et pildid on kõlvatud ja taluvuse piire ületavad.


Lastefondi juht Merike Kaunissaare ütleb, et eelmisel nädalal käis ta tõepoolest tarbijakaitseametis kohtumas sealse peadirektori Helle Aruniiduga. "Ja tehti mulle selgeks, et seaduse järgi on see kõlvatu reklaam. Meie reklaamiseadus ei luba kaastunnet äratada. Ja hirmutada veelgi vähem," tõdeb Kaunissaare.

Tarbijakaitseameti peadirektor Helle Aruniit ütleb, et ära keelata reklaami neil polnud plaaniski. "Palusime, et kui edaspidi veel teevad sarnaseid kampaaniaid, siis kaaluksid ka, kuidas jne"


Aruniit tõdeb, et tõepoolest neile kaevati, et selline lapse reklaam on šokeeriv ja ameti ülesanne on sellele reageerida.
"Ka kaastundel ja hirmul on tajuvuse ja taluvuse piir. ja see piir on erinev. Aga see on hea, et selline vaidlus tekkis," arvab ta.

Nestori ema Liivi kirjutas portaalis toeta.ee, et kogu Eestit haaranud ihtüofoobia jahmatas isegi tema väga karastatud närvisüsteemi.


"Ma saan aru kui kuskil mingid inimesed omavahel susisevad, kas ikka ihtüoosihaigetel on õigus olla avalikel piltidel või mitte...Aga kui sedasama hakkab rääkima ka riiklik asutus...???

Pikemalt loe homsest SL Õhtulehest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee