Rakvere teari hooaja avab Pipi

4. september 1998 00:00

Täna saabub kaugelt Kurrunurrumaalt Rakvere teatri 59. hooaega avama Pipi Pikksukk, kes sealsamas ka pressikonverentsi annab ja huvilisi oma kuulsate pannkookidega kostitab.

Õhtul aga esineb Pipi Rakvere teatri laval hooaja esimeses uuslavastuses, mille nimi loomulikult "Pipi Piksukk".

Teatri direktori Indrek Saare sõnul on see, et hooaega alustatakse lastelavastusega, justkui kummardus laste ees. "Pipi Pikksuka" etendusega toetatakse omal kombel paljulapselisi perekondi. Nimelt pered, kus viis või enam last, saavad seda etendust terve hooaja vältel tasuta näha.

Kindlasti ütleb igale eestlasele midagi ka Švejki nimi. Ja just "Vahva sõdur Švejk" on hooaja esimene uuslavastus täiskasvanutele. Nimiosas hakkab mängima Tarvo Sõmer.

Indrek Saaare sõnul peaks suuurejooneliseks ja menukaks kujunema ka hooaja kolmas uuslavastus, Christopher Hamptoni "Ohtlikud suhted", ning seda eelkõige tänu kostüümide paraadile.

Aasta viimane uuslavastus on jällegi eeskätt lastele. Tegemist on ka algupärandiga. Näidendi "Päkapikula" on kirjutanud Ene-Maris Tali. Direktori sõnul peaks see lavastus korvama ka laste ja lapsevanemate igatsuse viimasel ajal moeasjaks saanud jõulumaa järele. "Selle lavastusega peaks igaüks jõulumaa-tunde nii siin maja seinte vahel kui ka väljas kätte saama," kinnitas Indrek Saar.

Rõhutamist vajab ka fakt, et peale algupärase lastedramaturgia on sel hooajal teatri kavas ka algupärand täiskasvanutele. See on Rein Põdra "Kanarbik".

Põnevusega ootab teater Priit Ruttase lavastust "Kean IV", sest Ruttas õpib Venemaal kuulsas Fomenko stuudios.

Ei jää Rakvere publik ka algaval hooajal ilma vabaõhulavastuseta. Mis see täpselt on, avalikustab lavastaja Ain Prosa juba tänasel teatri pressikonverentsil.

Hooaja alustuseks korraldab teater ka ühe maskiballi, kus kõige atraktiivsem paar saab reisi kahele kaugele välismaale.

Traditsiooniliselt jääb hooaja sisse uusaasta peoprogramm, mille lavastab Peeter Raudsepp.

Teatris on taas palgal Peeter Raudsepp, teatrist on lahkunud Heino Seljamaa.

Täna õhtul alustab Rakvre teater hooaega "Pipi Pikksukaga". Nimiosas Ülle Lichtfeldt.

PRIIT GREPI foto